Hovorili sme s kormidelníkom MFK Ružomberok P. Struhárom

Hovorili sme s kormidelníkom MFK Ružomberok P. Struhárom

RedakciaŠport6.10.2021

Keď v 8. kole Fortuna ligy ružomberskí futbalisti doma podľahli Dunajskej Strede 1:2, patrila im v 12 – člennom pelotóne, s jedným odloženým duelom (proti Slovanu), ôsma priečka pri bilancii: 1 víťazstvo – 5 remíz - 1 prehra. MFK mal len o dva body viac než desiaty Tatran Liptovský Mikuláš. Ďalšie zápasy však Ružu vykatapultovali až na 3. miesto so sedemnástimi bodmi.

Určite, pohľad na tabuľku je príjemný. Vďaka posledným stretnutiam sa mužstvo v tabuľke vyšplhalo hore, kde je v závese za Slovanom a Trnavou. Všetkých nás to veľmi teší,“ rozhovoril sa Peter Struhár, tréner tímu spod Čebraťa. „Som rád že chlapci sa sami presvedčili, že s každým môžu odohrať minimálne vyrovnanú partiu. Doma boli rovnocenným partnerom Trnave, herne prevýšili Slovan, no aj Dunajskú Stredu, keď smoliarsky prehrali.“

Za povšimnutie stoja aj dva vydarené postové ťahy debutanta na naprvoligovej scéne Struhára, ktorý krajného beka Alexandra Mojžiša prerobil na stopéra a z „hroťáka“ Martina Regáliho sa stalo krídlo.

Mojžiš takto vzadu vytvoril veľmi dobre dopĺňajúci sa tandem so skúseným dlháňom Jánom Maslom. „Keďže sa snažíme aktívnu obranu vytiahnuť čo najvyššie, potrebovali sme stred vystužiť rýchlym defenzívnym hráčom. Tak padla voľba na Alexa a veľmi dobre nám to vychádza,“ vysvetľoval prvú zmenu Struhár. „Je pravda, že Maťo Regáli sa vidí skôr ako hrotový útočník. Lenže na tejto pozícii nespĺňal naše požadované kritériá. Mám na mysli zakrytie lopty, či prvý dotyk s ňou. Tak sa hľadal priestor, kde môže lepšie využiť svoj rýchlostný potenciál. S týmto posunom tiež jeho efektivita išla hore a so štyrmi gólmi je našim najlepším strelcom, hoci hrá skraja. Tu sa ukazuje ako najprospešnejší pre kolektív,“ pripojil Struhár.

Kým počas prvej asociačnej pauzy mal Ružomberok naplánovaný aj prípravný duel s s maďarským tímom FC Kisvárda, teraz klub nešiel touto cestou. „Maďari na poslednú chvíľu oznámili, že neprídu a miesto toho sme odohrali zápas medzi sebou. Teraz sme s nejakým súperom ani nešpekulovali. Opäť to bude modelované stretnutie, v ktorom v piatok uvidíme všetkých chlapcov. Treba povedať, že tento týždeň má hlavne regeneračný charakter. Chceme, aby si hráči doliečili rôzne svoje boliestky. V sobotu a v nedeľu mužstvo dostane voľno, nech všetci trochu vypnú od futbalu a môžu sa venovať svojim rodinám. Nuž a od pondelka už začne klasický mikrocyklus na zápas v Žiari nad Hronom proti Pohroniu,“ dodal hlavný kouč spod Čebraťa.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia