Hovorili sme s treťou najlepšou futbalistkou Demišport I. ligy D. Hrúzikovou

Hovorili sme s treťou najlepšou futbalistkou Demišport I. ligy D. Hrúzikovou

RedakciaŠport21.5.2023

Jedna spoluhráčka mi oznámila výsledky. Niečo také som ale vôbec nečakala. Samozrejme bolo to veľmi milé ´prekvapko´, skončiť tak vysoko,“ reagovala Darina Hrúziková z MFK Ružomberok na svoju tretiu priečku v ankete Únie futbalových profesionálov, v kategórii najlepšia hráčka sezóny 2022/2023.

Futbalistka, ktorá svojho času prišla do centra dolného Liptova z OŠK Istebné, je slovenskou reprezentantkou do 19 rokov a oporou ženskej Ruže, ktorá útočí na historický výsledok v I. lige, a to zisk bronzových medailí. „Verím, že skončíme na 3. mieste. Máme tím, v ktorom bojujeme jedna za druhú, do každého zápasu ideme na sto percent a s celým srdcom. Myslím si, že to je naša hlavná devíza, ktorá iným družstvám chýba,“ zdôraznila tretiačka na Obchodnej akadémii v Dolnom Kubíne, ktorá so šestnástimi gólmi je aj najlepšou strelkyňou MFK. „Podaril sa mi tiež jeden hetrik, a to proti Slovanu Bratislava, keď sme vyhrali 3:1,“ pripomenula talentovaná futbalistka.

Včera Ružomberčanky prvý raz v aktuálnej sezóne dokázali, po troch prehrách, bodovať aj v dueli s obhajcom titulu a lídrom tabuľky Spartakom Myjava (2:2), ktorý svojim súperkám zväčša nadeľuje poriadne „balíky“. „Zrodil sa prekvapujúci, no veľmi pekný výsledok. Netajím, išli sme s cieľom získať tri body. Zápas ukázal, že to nebol nereálny plán. Boli šance aj na víťazstvo,“ vrátila sa k poslednému ligovému stretnutiu Hrúziková, ktorá proti „kopaničiarkam“ otvorila zápasový účet.

Nie je tajomstvom, že ofenzívna hráčka, ktorá dokáže si zastať svoju rolu na hrote, na takisto na krídle, či v stredovej formácii, sa svojimi výkonmi dostala do hľadáčika viacerých klubov. „Áno, mám ponuky. A nielen zo Slovenska. Samozrejme, porozmýšľam, čo ďalej,“ doložila Darina Hrúziková, ktorá tri razy do týždňa z Oravy meria cestu do Ľubochne, kde ženská futbalová Ruža trénuje i hráva svoje domáce zápasy.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia