Hovorili sme so šéfom ružomberskej futbalovej kabíny M. Zsigmundom

Hovorili sme so šéfom ružomberskej futbalovej kabíny M. Zsigmundom

Ján SvrčekŠport14.12.2023

Ešte posledné, 18. kolo zostáva do naplnenia jesenného programu futbalovej Niké ligy. Ružomberku pred kalendárnym "gongom" patrí 8. miesto s 21 - bodovým ziskom (5 víťazstiev - 6 remíz - 6 prehier).

Po troch prehrách ste sa dostali na "ziskovú" vlnu, čo na to poviete? - oslovili sme kapitána MFK Ružomberok Mareka Zsigmunda.

"Navyše, hrali sme s ťažkými súpermi. Myslím si, že dá sa hovoriť o spokojnosti. Vykopali sme osem bodov. Samozrejme, mohlo ich byť aj viac, no takisto menej."

Na tímy pred vami, šiesty Trenčín a siedmu Banskú Bystricu strácate päť bodov. Stále je mužstvo nastavené na dosiahnutie hornej šestky pred nadstavbou?

"Samozrejme. Veľmi nám pomohlo víťazstvo nad Banskou Bystricou. Aj vďaka nemu žije naša reálna šanca. Päťbodové manko, to nič nie je stratené. Veď do konca základnej časti zostáva ešte päť kôl. Teraz treba vyhrať v sobotu v Košiciach."

S Duklou ste získali tri cenné body, lenže futbalovej kvality bolo dosť málo, čo vy na to?

"Prvý polčas bol z našej strany veľmi zlý. Do prestávky mužstvu nič nevychádzalo a Banská Bystrica bola jednoznačne lepšia. Ešte dobre, že sa prehrávalo iba 0:1. Avšak potom sa ukázalo, že sme silný kolektív, ktorý dokáže výsledok otočiť aj keď sa mu menej darí. Tiež naše striedania priniesli do zápasu nový vietor."

Ako vnímate najbližšieho súpera?

"Košice sú síce nováčikom, ale majú skúsené mužstvo a takisto kvalitu. Nečaká nás nič ľahké. Každý zápas v lige je však náročný. Azda až na posledné dva tímy Michalovce a Zlaté Moravce, si každý môže trúfnuť na každého."

Takže dáte si trojbodový darček pod vianočný stromček?

"Verím, že áno. V aktuálnej sezóne sa ešte vonku nevyhralo, Je tu ideálny čas to zmeniť."

V poslednom období sa často spomína kvalita trávnikov, čo k tomu poviete?

"My daný stav nezmeníme. Musíme hrať na terénoch, aké sú. Osobne to vôbec neriešim, ani nad tým nerozmýšľam."

Počasie ovplyvňuje aj tréningový proces, v čom zvlášť?

"Musíme trénovať na umelej tráve, ktorá je iná, tvrdšia. Pre väčšinu chalanov, vrátane mňa, nie je to nič príjemné. Nedá sa to porovnávať so živým trávnikom. A potom v sobotu z ´umelky´ naskočíte na prírodnú trávu. Sme však na severe Slovenska, takže inak to ani nebude."

Foto: MFK Ružomberok

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia