Hráči ružomberského áčka v reprezentačných dresoch

Hráči ružomberského "áčka" v reprezentačných dresoch

RedakciaŠport14.10.2021

Futbalisti Severného Macedónska počas asociačnej prestávky odohrali dve kvalifikačné stretnutia o postup na majstrovstvá sveta. V Lichtenštajnsku vyhrali 4:0 a doma zase rovnakým výsledkom podľahli Nemecku.

Ružomberský stredopoliar Tichomír Kostadinov nastúpil len v druhom stretnutí. „V Lichtenštajnsku som stál pre žlté karty,“ rozhovoril sa Kostadinov. „Netajím, po zápase s Nemeckom, zavládlo v našej šatni sklamanie. Prvý polčas sme proti favoritovi dokázali držať krok, pričom boli aj šance. V druhej polke súper azda každú našu chybu potrestal gólom. Škoda, že sme do prestávky nevyužili nejakú príležitosť, mohol byť ďalší priebeh iný. Nemecko však má, hlavne v útoku, obrovskú silu. Ak chcete uspieť, celé mužstvo musí vytiahnuť perfektný výkon,“ pripojil Kostadinov, ktorý proti Nemcom nastúpil v základnej zostave a odtiahol 71 minút.

Slovenská „dvadsaťjednotka“ v kvalifikácii o postup na európsky šampionát v Seville podľahla domácemu Španielsku 2:3 a potom v Nitre zdolala Maltu 4:0. „Chytať na štadióne La Cartaju so 60 – tisícovou kapacitou a pred krásnou diváckou kulisou, bol úžasný zážitok. Som rád, že mi tréneri dali šancu,“ nadchýnal sa Ivan Krajčírik, ktorý v oboch dueloch stál bráne nášho národného tímu. „Škoda prehry v Španielsku, veď dvakrát sme viedli, mrzí ma aj moja chyba, po ktorej padol jeden gól z penalty.“ V súboji s Maltou si už ružomberský gólman udržal čisté konto. „Naša skupina je dosť vyrovnaná, preto každý zápas je náročný. V závere maltský hráč sa sám na mňa rútil, trafil to medzi nohy, no podarilo sa mi loptu pribrzdiť a Kóša ju potom upratal. Samozrejme, s výkonom i s výsledkom vládla spokojnosť,“ dodal Krajčírik.

Futbalová reprezentácia do devätnásť rokov štartovala na turnaji UEFA v Žiari nad Hronom, kde odohrala tri stretnutia, najprv vysoko podľahla Nemecku 1:6 a potom dvakrát vyhrala – s Holandskom 2:1 a s Portugalskom 1:0. Ružomberský stopér Jakub Luka si vo všetkých zápasoch pripísal deväťdesiat minút a jeho klubový kolega Andrián Macejko v závere naskočil do prvého a tretieho duelu. „Prvý zápas nám nevyšiel, no potom prišli zatiaľ najkrajšie chvíľky v mojej hráčskej kariére. Asi najdlhšie mi pamäti zostane súboj s Holanďanmi. Do 75. min. sa prehrávalo 0:1, ale napokon sa nám podarilo senzačne výsledok otočiť. Samozrejme, cenný je tiež úspech proti ďalšiemu súperovi zvučného mena, Portugalsku. Navyše v tomto zápase som mal kapitánsku pásku,“ uviedol talentovaný Jakub Luka.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia