Hráčka, ktorá má za sebou aj zahraničnú skúsenosť, ako kapitánka priviedla ženskú Ružu na pódium

Hráčka, ktorá má za sebou aj zahraničnú skúsenosť, ako kapitánka priviedla ženskú Ružu na "pódium"

Ján SvrčekŠport14.6.2023

Prvý raz vstúpila do ružomberskej futbalovej rieky v roku 2017, keď prišla z Oravského Podzámku, kde s „koženou“ začínala. Počas sezóny 2019/2020 krídelníčka Jana Maslová, ktorá už obliekla aj ženský reprezentačný dres, sprobovala zahraničný angažmán v poľskej Wisle Krakov. Po návrate na Slovensko jeden súťažný ročník odkrútila doma v materskom Oravskom Podzámku, aby potom svoju ďalšiu futbalovú dráhu opäť spojila s dolným Liptovom. V úlohe kapitánky, keď za šéfku kabíny si ju zvolili dievčatá, najprv Ružu doviedla k 5. miestu medzi elitou a teraz k historickému bronzu.

MFK postúpil do I. ligy a v Oravskom Podzámku vtedy zrušili ženské družstvo. Štyri hráčky, vrátane mňa, sme prestúpili do liptovského klubu. Tým došlo k výraznejšiemu posilneniu tamojšieho tímu. Prvú sezónu sme sa veľmi slušne rozohrali a vytvorili skvelú partiu, ktorá stále ťahá za jeden koniec povrazu. To je základ. Nuž v druhom roku prišli aj výsledky. Pod tie sa v neposlednom rade podpísal tiež výkonnostný rast mladých dievčat,“ rozhovorila sa 27 – ročná J. Maslová, v „civile“ účtovníčka.

„Baby“ mali famóznu jar, s deviatimi víťazstvami, dvomi remízami a jedinou prehrou (na Myjave), keď dvakrát dokázali zdolať aktuálneho vicemajstra a v minulosti viacnásobného republikového šampióna Slovan Bratislava, či remízu „vykopať“ so suverénnou Myjavou. „Kým v jeseni kabínu dosť kvárili viaceré zranenia, čo nás samozrejme oslabovalo, v jarnej časti sme skoro stále nastupovali v najsilnejšom zložení. Príchod trénera Jaroslava Súkeníka znamenal zase posun našej hernej kvality i taktickej pripravenosti. V predchádzajúcej sezóne Ľuboš Žihlavník skôr dôraz v príprave kládol na kondíciu. Napokon sme sa stali tímom, ktorý bol schopný konkurovať takým ženským veľkoklubom ako sú Spartak Myjava a Slovan,“ vravela ďalej J. Maslová.

Najskúsenejšia hráčka bronzovej Ruže, aj v ďalšej sezóne bude pokračovať doterajšej futbalovej adrese. „Veľmi som zvedavá, ako sa vykryštalizuje káder, keďže niektoré dievčatá pôjdu na vysokú školu. No verím, že opäť budeme výborná partia,“ doložila opora družstva, ktoré má svoj domovský stánok v Ľubochni.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia