Hráčka, ktorá patrí k služobne najstarším, si pochvaľuje nový koncept prípravy

Hráčka, ktorá patrí k služobne najstarším, si pochvaľuje nový koncept prípravy

Ján SvrčekŠport18.8.2023

Basketbalistka Viktória Havranová sa s družstvom pripravuje už na piatu ružomberskú sezónu v rade.

Momentálne som zdravotne fit. Aj vlani v máji druhý raz operované ľavé rameno silnie. Takisto drží členok, ktorý mi naposledy robil problémy. Hoci ľavá ruka nie je ešte taká výkonná ako pravá, všetko je fajn. Žiadna bolesť,“ vyznala sa nám 25 – ročná obvodová hráčka, ktorá počas svojej prvej sezóny v Koniarni zo súčasného kádra hrala len s Oľgou Jackovecovou a Evou Škvarekovou a ako jediná zo súčasnej partie trénera Juraja Suju potiahla posledné štyri roky.

Basketbalistky v príprave.

V príprave nastali nejaké zmeny, z čoho sa len teším. Takou hlavnou je angažovanie kondičného trénera Michala Matulu. Tento týždeň sme už trénovali takmer v plnom počte, pričom všetky ´baby´ sú zdravé,“ vravela ďalej Havranová a prešla i ku „kondičákovi“: „Na atletických tréningoch je dôraz kladený na techniku behu, na výbušnosť, tiež na rozvoj rýchlosti, sily, takisto kondície. Verím, že to nám pomôže. Doteraz táto oblasť bolo v tréningovom procese, aj keď sa jej venoval Michal Porubčan, skôr doplnková. Momentálne nabrala profesionálne parametre.“

Viki sa dotkla aj jedného lanského ružomberského problému, ktorý by už spomínaná všeobecná príprava mala vyretušovať. „Verím, že teraz neodídeme v polovici sezóny kondične a že vydržíme do konca. Keď budeme mať silu, môžeme byť nepríjemným tímom pre každého súpera. Som len rada, že po prestávke sa opäť rozbehli spoločné tréningy a samozrejme, teším sa na zápasy,“ doložila Havranová.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia