Hráčom pripravil menu kondičný tréner

Hráčom pripravil "menu" kondičný tréner

RedakciaŠport16.3.2020

Od hlavného kormidelníka A tímu MFK Ružomberok Jána Haspru sme už včera (15. marca) dostali informáciu, že mužstvo nepokračuje v spoločných tréningoch, ale hráči sa pripravujú len individuálne.

Nikto si však nerobí čo chce, podľa vlastnej chuti. Chalani na celý týždeň dostali presne vypracovaný „manuál“. „Všetkým som poslal individuálny tréningový plán,“ vysvetľuje kondičný kouč futbalovej Ruže Tomáš Bartko. „Ide o štvordňový mikrocyklus, hráči majú za úlohu v pondelok a utorok si vybehnúť do terénu, v stredu je voľno a vo štvrtok a v piatok ich znovu čakajú ´kiláčiky´ v prírode.“

Základom je beh, skôr vytrvalostný, bez vyšších obrátok, rovnomerný súvislý. „Ide o fartlekové behy v lese, v celkovom rozsahu 40 – 45 min. Je to udržiavací režim a nie úseky rýchlostnej vytrvalosti. Keďže sú zatvorené fitnes centrá či posilňovne, mužstvo takisto dostalo rozpis silových cvičení vlastnou váhou, ktoré sa dajú robiť doma, aj v obývačke,“ pokračoval Bartko.

Chalani boli upozornení na to, aby „kiláky“ v teréne neukrajovali v skupinkách, ale individuálne. „Za danej situácii je najlepšie, keď každý sám zvládne svoju porciu. Maximálne však sme doporučili behať vo dvojici,“ upresnil kondičný tréner.

Futbalisti síce nemajú nad sebou fyzickú kontrolu, no mnohí sami sa chvália, kde si vybehli. „Hneď prvý deň som dostal pár fotiek a aj videá. Proste dokumentáciu od chlapcov,“ prezradil T. Bartko.

Pri futbalovej téme ešte pripojíme jednu aktuálnu informáciu zo Slovenského futbalového zväzu. Žreb semifinále Slovnaft Cupu, za účasti mužstiev Slovana Bratislava, DAC Dunajská Streda, ViOn – u Zlaté Moravce-Vráble a MFK Ružomberok, ktorý bol naplánovaný na stredu (18. marca) zväz zatiaľ odložil na neurčito.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia