Hrboltová sľubne odpálila druhý pokus o návrat na vyššie poschodie

Hrboltová sľubne odpálila druhý pokus o návrat na vyššie poschodie

RedakciaŠport21.10.2020

Z troch dospeláckych súťaží v rámci Liptovského futbalového zväzu len jediná do „stopky“ kvôli koronavírusu naplnila svoj jesenný program a to VIII. liga.

Prvú polovicu sezóny viac – menej s prehľadom ovládla TJ Iskra Hrboltová, ktorá „zimuje“ na špici s 29 – bodovým ziskom (9 víťazstiev – 2 remízy – 0 prehier), so šiestimi bodmi k dobru pred Liptovským Trnovcom (7 – 2 – 2), pričom tretie „béčko“ Hýb získalo 22 bodov.

Čo viac si môžeme želať, sme prví a bez jedinej prehry. Netajím, novú sezónu sme otvárali s jedinou ambíciou, a to postúpiť. som presvedčený, že už v predchádzajúcom ročníku by to bolo vyšlo, ak by predčasne súťaž neukončil koronavírus. Mali sme nádejne našliapnuté a dobré vyžrebovanie na jar. Momentálne našim najväčším súperom je korona, s ostatnými na ihrisku si určite poradíme. Máme dobrý tím, aj dostatočne široký hráčsky káder,“ vyhlásil Peter Kubačák, ktorý od minulého novembra šéfuje hrboltskej „koženej“.

Keďže v ružomberskej mestskej časti majú iba jediného brankára Michala Kmeťa a toho dvakrát na majstrovské stretnutie „nepustili“ pracovné povinnosti, sám predseda zaskočil medzi žrde. „Aj to prináša športový život. Ako hráč som v minulosti prešiel všetkými postami. V Hrboltovej som preto zobral predsedu, že futbal je stále moja srdcovka. Som rád, že sa nám podarilo vyskladať veľmi slušný ´mančaft´, nie je to však iba moja zásluha, viacerí ľudia sa na tom podieľali,“ pripojil 42 – ročný Kubačák.

V sezóne 2018/2019 sa TJ Iskra porúčala zo siedmej ligy. Ako povedal jej predseda, v aktuálnom ročníku berie len návrat späť. „Sme jediné mužstvo z Liptova v kategórii dospelých, ktoré zatiaľ neprehralo,“ zdôraznil tréner mužstva Milan Krivoš. „Samozrejme, vládne spokojnosť, no prvá polovica sezóny sa dala zvládnuť aj bez straty bodu. V oboch remízových stretnutiach, doma proti Štiavničke a v Kráľovej Lehote s Hybami B, nám rozhodcovia neuznali po regulárnom góle. Navyše so Štiavničkou sme aj herne jasne dominovali,“ pokračoval Krivoš.

Hrbolti sa sa môžu pýšiť aj pekným skóre – 43:7. Napriek tomu v útoku šéf lavičky vidí najväčšie rezervy. „Vzadu chlapci pracujú až nadpriemerne, ofenzívu by sme však potrebovali posilniť o klasického útočníka. Chýba vyložený zakončovateľ, preto aj naša strelecká potencia bola rozdelená na viacerých hráčov,“ dodal Milan Krivoš.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia