Hrejivé víťazstvo v studený podvečer: MFK - AS 1:0

Hrejivé víťazstvo v studený podvečer: MFK - AS 1:0

Ján SvrčekŠport24.11.2023

V predohrávanom stretnutí 15. kola Niké ligy futbalisti MFK Ružomberok zdolali AS Trenčín 1:0. Liptáci sa po štvorkolovom pôste (konečne) tešili z víťazstva. Naopak, mužstvo spod Čákovho hradu natiahlo svoju reťaz bez plného bodového zisku na šesť zápasov.

Tréner Liptákov Ondřej Smetana otvoril duel s netradičným rozostavením 5 – 3 – 2. A zároveň svojmu mužstvu naordinoval takú taktiku, ktorá v prvom rade mala byť receptom na silné zbrane súpera. Napokon aj slávila úspech.

Aktívnejšie do zápasu vstúpili hostia. V 4. min. sa v sľubnej pozícii v domácom „veľkom vápne“ ocitol Soares a Frühwald musel zachraňovať. V 18. min. však boli oveľa bližšie ku gólu Ružomberčania. Múdry do veľkej šance poslal Seleckého a Kukučka krížnu strelu vytesnal vedľa svojej pravej ľavej žrdi. Tento moment akoby MFK nakopol, naopak hostia už nepokračovali v nastúpenom kurze. V 27. min. domáci tím išiel do vedenia. Na začiatku vydarenej akcie bol Múdry, potom Chrien v tutovej pozícii našiel Lavrinčíka a ten Kukučkovi nedal najmenšiu šancu – 1:0.

V 67. min. kolmú prihrávku za obranu AS dostal Chrien, lenže vážnejšie neohrozil Kukučku, skôr ho len pozdravil. V 73. min., po domácom priamom kope, Selecký napálil loptu pred bránu hostí a Boďa ju stečoval do siete. Lenže hlavný rozhodca Ivan Kružliak, po konzultácii so systémom VAR, gól pre ofsajd neuznal. Hneď na to, mohol Trenčín vyrovnať, Frühwald však bol opäť na mieste a bravúrne vychytal Ibrahima i Gonga. Až do konca nadstavenej päťminútovky bolo všetko otvorené. V samotnom závere ešte Frühwald čaroval pri gólovom projektile Bondarenka. Tri mimoriadne cenné body napokon zostali pod Čebraťom.

Hlasy trénerov

Ondřej Smetana (Ružomberok): „Predpokladali sme, ako sa zápas bude vyvíjať a tiež vedeli, že akým spôsobom môžeme uspieť. Určite to bolo zodpovednou defenzívou, kompaktnosťou a pracovitosťou celého tímu v strednom bloku, čo sa aj darilo. Neuznaný gól na 2:0 trochu s nami zamával a Trenčín si vytvoril dve nepríjemné príležitosti. My sme potrebovali bodovať. Aj lepšie tímy dokazujú, že zápasy sa dajú vyhrať v strednom, či nízkom bloku. Čo sa týka podmienok, na tom nevidím nič zlého. Aj to futbal prináša. K ihrisku len toľko, že tri týždne pršalo a hospodári sa snažia odvádzať kvalitnú prácu a je zapnuté aj vyhrievanie.“

Illija Stolica (Trenčín): „Nechcem sa vracať k zápasu, nechcem ho ani analyzovať, chcem ho čo najskôr vymazať. Vyzýval som hráčom, aby robili, čo trénujeme. Chceli sme hrať futbal, čo sa nedarilo. Ihrisko bolo naozaj vo veľmi zlom stave. Pre obe tímy rovnaké, avšak je rozdiel, či bránite, alebo útočíte.“

MFK Ružomberok – AS Trenčín 1:0 (1:0)

Gól: 27. Lavrinčík. Rozhodovali: Kružliak – Jekkel, Štofík. Žlté karty: Chrien, Luterán, Zsigmund – Bariš. Rozhodovali: Kružliak – Jekkel, Štofík - 656 divákov.

MFK: Frühwald – Luterán, Malý, Maslo, Gabriel, Selecký (84. Tučný) – Lavrinčík, Zsigmund, Múdry (64. Chobot) – Hladík (64. Šefčík), Chrien (68. Boďa).

AS: Kukučka - Kmeť, Bondarenko, Stojsavljevič, Kozlovský – Bariš – Ibrahim, Gajdoš (70. Hollý) – Gong (86. Akila), Kupusović (86. Sunday), Soares.

Foto: Rudolf Maškurica

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia