Hubová bola vlani na chvoste, teraz deviata

Hubová bola vlani na chvoste, teraz deviata

RedakciaŠport27.11.2020

Počas jesene 2019 už to vyzeralo aj na zánik futbalu v Hubovej. Nakoniec partia okolo nového predsedu Pavla Piklu najhorší scenár nepripustila. TJ Poľana dokončila v šiestej lige prvú polovicu predchádzajúceho súťažného ročníka, ktorý napokon kvôli pandémii koronavírusu bol anulovaný, hoci na poslednej priečke s veľkou chudobnou bilanciou – jedno víťazstvo, dve remízy a desať prehier. V aktuálnej tabuľke „Gombášanom“ patrí deviaty „flek“ so ziskom desiatich bodov (3 – 1 – 6).

Za najdôležitejšie považujem, že futbal v dedine neskolaboval , že sa nám ho podarilo udržať. Vrátili sa aj niektorí starí funkcionári. Z činovníkov by som sa zvlášť chcel poďakovať nášmu hospodárovi Šimonovi Jankymu, ktorý sa príkladne stará o ihrisko. Celkove však spokojnosť s jeseňou nevládne, v silách mužstva bolo dosiahnuť viac bodov,“ konštatoval Pikla.

Poľana sezónu otvorila prehrou s Liptovskou Kokavou (0:1), no potom sa blysla skalpom momentálneho lídra Liptovského Jána na jeho ihrisku (2:1) a na to pridala v domácom prostredí víťazstvo nad Liptovskou Lúžnou (5:3) a po debakli v Palúdzke (0:8), zase uspela proti Smrečanom/Žiar (2:1). „V Palúdzke išlo o špecifický zápas, hrali sme na druhý deň po mojej svadbe, na ktorej boli aj hráči. S odretými ušami sme zlepili mužstvo, aby vôbec na stretnutie vycestovalo,“ vysvetľoval Pikla.

Druhá „polka“ odohraného jesenného programu bola pre Hubovú výsledkovo mizerná, v posledných piatich kolách si pripísala len jediný „bodík“ za bezgólovú remízu v Dúbrave. „Herne to nebolo také zlé, skôr naopak, tri stretnutia sa prehrali najtesnejším rozdielom, pričom neprialo nám ani šťastie. Nemáme vyloženého strelca, hráča, ktorý by zobral koncovku na sebe a dokázal dať dva-tri góly za zápas. Omladený kolektív určite nie je bez perspektívy do budúcna. Ak chlapci zostanú a budú zodpovedne chodiť na tréningy a na zápasy, môžeme v krátkej dobe hrať aj o vrchné priečky,“ vravel ďalej Pikla.

Hubová je momentálne bez trénera, v TJ opäť rátajú, že s kondičnou prípravou im pomôže Ľuboš Žihlavník. „Zatiaľ to pokoučujem sám. Zadarmo vám to nikto nebude robiť a na honorár nemáme,“ doplnil hubovský funkcionár, ktorý stojí aj medzi žrďami Poľany.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia