Hudobníci pozývali verejnosť na City run Mondi SCP

Hudobníci pozývali verejnosť na City run Mondi SCP

RedakciaŠport14.6.2019

Bola to tak trošku próba, ale určite vydarená. V piatok (14. júna) deň pred 3. ročníkom bežeckých pretekov City run Mondi SCP sa v Parku Š. N. Hýroša v Ružomberku konal zaujímavý koncert, ktorý bol pozvánkou na sobotňajší event v maratónkach.

Program rozbiehali dvaja majstri piana a saxafónu z Martina Hali Sax Jazz duo. Potom už pódium patrilo ružomberskej reggae kapele Bagandža crew so speváčkou Vanesou Jam. Dvadsaťtriročná šarmantná absolventka muzikálového gymnázia v Bratislave vzápätí pripojila aj vlastnú porciu songov. Pri týchto vystúpeniach z pódia vyžarovala obrovská energia. Akýsi nákazlivý (v tom dobrom slova zmysle) prológ pred sviatkom v maratónkach.

Áno, veľmi dobre viem, že zajtra sa tu bude o dušu behať,“ rozhovorila sa Vanesa Jam, celým menom Vanesa Viktória Jambrozyová. „Priznám sa, mne beh pod holým nebom veľmi nevonia, ale vo ´fitku´ si dám do tele, i na bežiacom páse zamakám,“ pripojila ambiciózna dievčina, ktorej na FM Rádiu už púšťali dve skladby Viem, kto si a Nie som iná, čo pripravila s producentom Beyuzom. „Do leta by som mala vydať svoju prvú vlastnú pesničku Zlatá rybka,“ pripojila Vaneska.

Zároveň v Hýrošovom parku prebiehala aj online registrácia na tretiu kapitolu City run Mondi SCP. Túto možnosť využilo takmer tridsať bežcov. Zajtra (v sobotu) sa možno ešte prihlásiť pri prezentácii vo vestibule kina Kultúra, do 9:30 detské kategórie a do 10:00 hod. ostatné. „Verím, že sa prehupneme cez číslo päťsto,“ vyslovil želanie riaditeľ City run – u Ľuboslav Palguta.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia