I. Krajčírik chytil príležitosť sa pačesy

I. Krajčírik chytil príležitosť sa pačesy

RedakciaŠport3.1.2022

Pred rokom Matúš Macík, ktorý bol vtedy ružomberskou brankárskou jednotkou prestúpil do Sigmy Olomouc a tým sa dokorán priestor medzi žrďami otvoril pre reprezentanta do 21 rokov Ivana Krajčírika. Ten na jar 2021 vynechal akurát jeden zápas, keď ho vyautoval covid a jesennú časť už mal naozaj spanilú. Mikulášsky rodák absolvoval všetkých 19 fortunaligových duelov, čiže na svoje konto si pripísal 1710 minút, pričom inkasoval iba trinásť gólov, pričom v desiatich kolách vychytal nulu.

Áno, keď Macík odišiel, bol to zlom v mojej kariére. Myslím si, že už som bol na najvyššiu súťaž dostatočne pripravený. Veď absolvoval som nejakú porciu zápasov, keď Matúš bol zranený. Vždy som však bol vďačný za každú príležitosť. Potom som ale začal pravidelne chytávať. Netajím, začiatok bol trochu kostrbatý, no postupne som si zvykol na rolu jednotky. Určite sa mi podarilo šancu chytiť za správny koniec,“ rozhovoril sa chalan, ktorý s „koženou“ začínal v Demänovej a pod Čebrať prestúpil ako starší žiak z Tatrana Liptovský Mikuláš.

Za Krajčírikovými skvelými štatistika je jednoznačný výkonnostný progres. Vďaka svojmu reflexu i čoraz lepšiemu čítaniu hry, často svoj tím podržal a chlapci mali vzadu istotu. „Určite môj najvydarenejší zápas bol v Žiline, keď sa vyhralo 2:0. Tam som mal dosť zákrokov aj v kľúčových situáciách. Tých stretnutí, na ktoré rád spomínam, však bolo viac. Jednoznačne k nim patrí aj domáci víťazný duel so Slovanom Bratislava (1:0),“ vrátil sa gólman MFK k svojim najpamätnejším momentom jesennej časti.

Pri otázke, na ktorý zápas by najradšej zabudol ambiciózny chlapík, tiež dlho nerozmýšľal. „Bolo to domáce stretnutie s Dunajskou Stredou (1:2). Veľmi smoliarske. Hostia dva razy vystrelil na našu bránu a boli z toho dva góly. Z toho zápasu sme sa asi všetci poučili. Veď po ňom sa mužstvo rozbehlo a dostalo na víťaznú vlnu.“

Ani v čase, keď robil náhradníka Macíkovi, nemal Krajčírik žiadne zajačie úmysly. „Na ničím takým som nerozmýšľal. V Ružomberku som spokojný. Tamojší klub ma formoval už od mládeže. Za mojim príchodom vtedy, do ´štrnástky´ bol pán Róbert Hazucha. Som rád, že sa tak udialo,“ dodal momentálne jeden z najlepších brankárov Fortuna ligy.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia