I. Krajčírik: Treba naďalej pracovať na tom, aby sme čo najmenej inkasovali

I. Krajčírik: Treba naďalej pracovať na tom, aby sme čo najmenej inkasovali

Ján SvrčekŠport30.8.2023

Každý zo slovenských zástupcov v európskych pohárových súťažiach dostal možnosť požiadať o odklad jedného zápasu v rámci domácej Niké ligy. Slovan Bratislava to využil práve v 5. kole, keď mal svoj duel odohrať v nedeľu (27. augusta) v Ružomberku. Stretnutie bolo odložené o mesiac (na 27. septembra).

Futbalisti spod Čebraťa tak zostali v tabuľke na štyroch stretnutiach. V nich vykopali len štyri body - doma zdolali Skalicu 2:1 a remizovali s Dunajskou Stredou 1:1 a vonku vyšli dvakrát naprázdno - v Žiline 1:3 a v Trenčíne 1:4. „Doterajšie kolá priniesli ako pozitíva, tak aj negatívne veci. Zápasy u súperov nám absolútne nevyšli. Či už výsledkovo, alebo herne. Domáce súboje sa ako tak zvládli. Zvlášť ma mrzí veľa gólov v našej sieti. Celkove deväť a z toho sedem vonku. Na takéto čísla sa aj zle pozerá. Treba naďalej pracovať na tom, aby sme čo najmenej inkasovali a zároveň, aby mužstvo vpredu bolo produktívne,“ konštatoval pri pohľade späť brankár Ivan Krajčírik, ktorý doteraz nastupoval s kapitánskou páskou.

Ruža pykala hlavne za diery v obrane. Za "hrúbky", na aké sme neboli v minulosti zvyknutí. Aj preto v Trenčíne za dvanásť minút štyrikrát inkasovala. „To by sa nemalo stávať. Bohužiaľ, gólom predchádzali individuálne chyby chalanov, takisto moje zaváhanie. Veľa vecí musíme zmeniť, aby sa Trenčín neopakoval. Od predzápasového nastavenia, až po oživenie túžby ísť za víťazstvom,“ vravel ďalej 23 – ročný gólman.

Po výluke MFK čaká už v piatok (1. septembra) zápas v Banskej Bystrici. „Možno je aj dobre, že sa so Slovanom nehralo. No ťažko povedať, akoby stretnutie dopadlo, keby sa uskutočnilo v nedeľu. Nám vznikol väčší priestor pripraviť sa na Banskú Bystricu,“ doložil Krajčírik.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia