I. liga dorastu: Ruža - šošoni 0:9

I. liga dorastu: Ruža - "šošoni" 0:9

RedakciaŠport6.5.2023

Veru, nebola to vydarená sobota. Dorastenecké tímy MFK Ružomberok dnes nestačili na svojich rovesníkov z MŠK Žilina. Na body prehrali 0:9 a na góly 1:6. Autorom jedinej presnej trefy bol Viktor Úradník. Samozrejme, vedelo sa, že pôjde o mimoriadne náročné konfrontácie.

„Devätnástka“ na bešeňovskej tráve podľahla „šošonom“ 1:2 a v tabuľke, dve kolá pred koncom, spadla na štvrtú priečku, pričom na na prvú Žilinu stráca šesť bodov a dva na druhý Trenčín a tretiu Petržalku. „Asi viac by stretnutiu svedčala remíza. Konečný výsledok je pre nás krutý, nezaslúžili sme si prehrať. Chalani podali dobrý, kolektívny výkon. O všetkom rozhodli detaily a predovšetkým efektivita Žiliny v pokutovom území. Všetky góly padli do prestávky. V druhom polčase chlapci mali dve-tri čisté príležitosti, no v závere zase hostia tutovku,“ hodnotil domáci kouč Ondrej Vilner.

V kategórii U 17 pred dnešným kolom boli na špici tri 50 – bodové tímy – Ružomberok (23 zápasov), Žilina (22) a Slovan Bratislava (23). Keďže Ruža „pukla“ pod Dubňom (0:2) a „belasí“ zdolali Banskú Bystricu 2:1, ocitla sa aktuálne na tretej pozícii. „Chlapci dobre do zápasu vstúpili, prvých dvadsať minút bolo z našej strany výborných, aj s tromi, no nepremenenými gólovými príležitosťami. Potom domáci začali preberať zápasovú taktovku. Tesne pred prestávkou, po centrovanej lopte, išli do vedenia. V druhej ´polke´ sme chceli niečo s výsledkom spraviť, lenže v 59. min. po našej veľkej individuálnej chybe bolo 2:0 a Žilina už do konca mala zápasovú kontrolu,“ vravel ružomberský tréner Tadeáš Lacko.

Rovnako (0:2) v Žiline pochodila aj „šestnástka“ spod Čebraťa, čo bola jej druhá prehra v aktuálnom súťažnom ročníku. „Dnešné stretnutie sme nezvládli, súper bol lepší a zaslúžene vyhral. Hráči za celý čas si nevypracovali jedinú čistú šancu. Keď sme v závere, za stavu 1:0, hrali vabank, Žilina ešte mohla pridať ďalšie góly,“ uviedol kormidelník hostí Miroslav Latiak. MFK je naďalej, dve kolá pred „gongom“, na čele tabuľky, no druhá Žilina, ktorá má o zápas menej, sa takto priblížila na šesť bodov.

VÝSLEDKY

I. liga – starší dorastenci U 19: MFK Ružomberok - MŠK Žilina 1:2 (1:2), Úradník, mladší dorastenci U 17: MŠK Žilina - MFK Ružomberok 2:0 (1:0), U 16: MŠK Žilina - MFK Ružomberok 2:0 (1:0).

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia