J. Haspra, ml. a M. Sapara pokračujú na ružomberskej futbalovej adrese

J. Haspra, ml. a M. Sapara pokračujú na ružomberskej futbalovej adrese

RedakciaŠport11.6.2021

Skauting, to bude nová náplň v MFK Ružomberok bývalých trénerov A mužstva, hlavného Jána Haspru, ml. a jeho asistenta Mareka Saparu. Vo svete je táto činnosť neoddeliteľnou súčasťou chodu klubov, v našich končinách stále skôr v začiatkoch. Talenty sa takisto rodia aj na Slovensku, no treba ich nájsť a pritiahnuť do klubov.

„Spolu s Marekom budeme pracovať na pozíciách skautov. Tak sme sa dohodli na stretnutí s generálnym riaditeľom klubu Ľubomírom Golisom a členom dozornej rady a predsedom predstavenstva akciovej spoločnosti Mondi SCP Miloslavom Čurillom. Budeme sa podieľať na výbere chlapcov do našich mládežníckych kategórií a dúfam, že sa nám podarí objaviť aj vhodné typy medzi dospelými. To bude naša práca,“ uviedol Haspra.

Obaja futbaloví činovníci týmto opúšťajú bezprostredný tréningový proces, s ktorým boli takmer denne spätý a vo svojich kariérach započnú niečo nové. „Áno, je to úplne iná robota,“ prikývol Haspra. „Avšak stále zostávame pri futbale. Neberiem to však ako krok do neznáma, s takýmto popisom práce už mám nejaké skúsenosti. Počas pôsobenia, aj s Marekom Saparom, v mládežníckej sekcii, sme permanentne klub zásobovali novými tvárami. Napriek tomu, bude si treba zvyknúť na odlišné poslanie. V dnešnej dobe musí byť človek flexibilný. Ja sa zaň aj považuje, veď v živote som prešiel viacerými pozíciami.“

Obe persóny spod Čebraťa už aj rozbiehajú svoju novú profesnú trajektóriu. „Samozrejme, že sme spolu sedeli a takisto máme niečo aj v štádiu rozpracovania. Vieme aké sú pred nami úlohy, najviac času zaberú návštevy zápasov a sledovanie vytypovaných hráčov,“ dodal Ján Haspra, ml.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia