J. Haspra, ml. aj pred šiestimi rokmi bol odstrihnutý od koženej

J. Haspra, ml. aj pred šiestimi rokmi bol odstrihnutý od "koženej"

RedakciaŠport11.4.2020

V súťažnom ročníku 2013/2014 najprv Ján Haspra, ml. robil pri ružomberskom A mužstve asistenta trénerovi Jozefovi Vukušičovi a po jeho odvolaní na rovnakej pozícii pokračoval u nového kouča Jozefa Chovanca. Po skončení sezóny došlo pod Čebraťom k výmene persón na trénerských postoch a tak Haspra si hľadal angažmán.

Všetko nasvedčovalo, že novou futbalovou adresou Ružomberčana bude exotika, líbyjský veľkoklub Al Ahly Bengházi, kde pôsobil práve Vukušič. „Boli sme viacerí tréneri zo Slovenska, medzi nami aj už nebohý Ladislav Totkovič, čo sme mali v Bengházi rozbehnúť novú futbalovú akadémiu. Všetko bolo pripravené, lenže práve pred našim odletom zo Slovinska, vypukol v Líbyi vojnový konflikt. Čakali sme na pokyn, no napokon nič sa nedialo. Do severnej Afriky sme necestovali a nasledoval návrat domov. Bola to veľmi nepríjemná skúsenosť,“ oprášil Haspra jednu zo svojich spomienok.

Vtedy prišla aj zatiaľ najdlhšia pauza v mojej trénerskej kariére. Líbyjský projekt, na ktorý sme sa všetci tešili, bol zrušený a ja som sa ocitol v akomsi vzduchoprázdne. Takmer osem mesiacov som bol bez futbalu. Až dokým neprišla ďalšia šanca pri ružomberskom doraste,“ vysvetľoval ďalej Haspra. „Vukušič síce potom pôsobil ako tréner Al Ahly Bengházi, no celá ich liga sa vtedy odohrala v Tunisku.“

Bola to síce nečakaná a dlhá prestávka, no ako vraví súčasný kormidelník futbalistov MFK Ružomberok, nedá sa porovnať so súčasnou športovou výlukou kvôli koronavírusu. „Vtedy som vedel, že príde čas a znovu sa začlením do futbalového hnutia. Nevycestovanie bolo mojim osobným problémom, no v súčasnosti na vzniknutú krízu dopláca celá spoločnosť, všetci ľudia, takisto padá ekonomika. Strašne nemám rád, keď sú ľudia smutní, o to viac to prežívam. Je to obdobie značnej neistoty, stav je veľmi vážny, nikto nevie, či sa ešte vo Fortuna lige sezóna dohrá a kedy sa šport znovu rozbehne,“ uzavrel Ján Haspra.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia