J. Haspra: Nie sme o nič horší než súper

J. Haspra: Nie sme o nič horší než súper

RedakciaŠport10.7.2019

Naposledy to bolo 3. augusta 2017, keď sa pod Čebraťom hral zápas Európskej ligy. Išlo odvetný duel 3. predkola Európskej ligy MFK Ružomberok – FC Everton (0:1). Po takmer dvoch rokoch centrum dolného Liptova bude dejiskom ďalšej futbalovej vábničky. Domáci tím vo štvrtok (11. júla) v druhej kontinentálnej súťaži o 18:30 hod. nastúpi proti 26 – násobnému majstrovi Bulharska Levski Sofia.

Dnes (10. júla) sa v press centre ružomberského klubu konali predzápasové tlačové konferencie aktérov zajtrajšej „bitky“. Najprv zástupcom masmédií boli k dispozícii hostitelia – tréner Ján Haspra, ml. a kapitán mužstva Ján Maslo.

Haspra priznal, že ho čaká najťažší zápas v jeho futbalovom živote. „Pocity sú také normálne, nepociťujem zvláštnu nervozitu, veď trénujem už dosť dlho. Bude to len ďalší zápas, no samozrejme iný ako predchádzajúce. Pôjde o vrchol mojej kariéry. Pred mesiacom som viedol naše ´béčko´ v III. lige v Poltári a teraz príde Levski Sofia. Je to sakramentský rozdiel a zároveň nová skúsenosť. Mal som však dobrú školu od môjho otca, ktorý vždy dokázal zvládnuť aj najnáročnejšie situácie. Podobným spôsobom sa k tejto výzve chcem postaviť aj ja. Rovno, tvárou, bez akýchkoľvek špekulácií. Hodili ma do vody a tak musím plávať,“ vravel kormidelník Ruže, ktorý hneď na úvod pripomenul, že chlapci si sami Európsku ligu vybojovali hlavne kvalitnými výkonmi v jarnej časti.

O treťom tíme lanskej najvyššej bulharskej súťaže má ružomberský tábor cenné informácie aj od klubových vyslancov Petra Tomka a Miroslava Latiaka, ktorí vycestovali do rakúskeho Kufsteinu na prípravný duel Levski proti Zenitu Petrohrad. „Je to skúsené, konsolidované a kvalitné mužstvo s dobrou defenzívou. Jeho hráči nestrácajú loptu, sú aj dostatočne kreatívni. Dlho hrajú spolu, poznajú sa. Veľká osobnosť je pravý obranca Živko Milanov, Levski sa takisto opiera o výborných stopérov. Lenže ani naši hráči nie sú o nič horší než súper,“ pokračoval Haspra.

Hoci lodivod MFK základnú jedenástku má hlave, mená novinárom neprezradil, ani nepošepkal. Akurát potvrdil, že medzi žrďami bude chýbať zranený Matúš Macík a príležitosť dostane mladý, len 19 – ročný gólman Ivan Krajčírik. „Pre toho, kto sleduje dianie v našom klube, nebude zostava žiadnym prekvapením. Mená však nepoviem, nech hráči v peknom prostredí hotela Green na Kubínskej holi sú ešte v napätí a v posteli pociťujú správnu nervozitu,“ pripojil Haspra.

Nášmu pohárovému zástupcovi budú chýbať aj dlhodobí maródi Twardzik a Kochan, inak je mužstvo zdravotne v poriadku. Tréner slovenského pohárového zástupcu prezradil, že do „osemnástky“ na EL sa nedostali nové akvizície Peter Ďungel a Martin Regály, ktorí potrebujú ešte nejaký čas na „zoznámenie sa“. „Z kmeňových hráčov, ktorí na jar hrávali stabilne, nechýba nikto,“ dozvedeli sa novinári od šéfa ružomberského realizačného tímu.

Hovorilo sa aj o hernom štýle. „Časový úsek od konca minulej sezóny po tento zápas bol veľmi krátky, takže zásadné zmeny v hernom prejave neboli ani možné. Postupne budeme chcieť pristúpiť aj k novým veciam,“ vyhlásil kormidelník MFK.

Po Dominikovi Kružliakovi, ktorý prestúpil do Dunajskej Stredy sa šéfom ružomberskej kabíny stal Ján Maslo. „Príprava bola krátka, ale stihli sme toho dosť. Doma sme najprv naberali hlavne kondíciu a potom prišlo sústredenie v Poľsku. Myslím si, že sme dobre nahotovaní, nielen na Európsku ligu, ale i na domácu súťaž. Z možných súperov nám žreb prisúdil jedného z najsilnejších. Je to dobre organizovaný tím aj s viacerými individualitami. Určite sa však ideme pobiť o postup,“ rozprával takmer dvojmetrový stopér mužstva spod Čebraťa.

Kouč Levski Peter Chubčev bol pri svojich odpovediach, ktoré mu adresovali hlavne bulharskí novinári dosť všeobecný a opatrný. „Ružomberok vnímam ako veľmi dobrý a organizovaný tím. Ako budeme hrať, či na jedného útočníka, alebo zvolíme iný variant, všetko závisí od súpera. V príprave sme skúšali rôzne alternatívy. Súper má viac nebezpečných hráčov, no nebudeme hovoriť konkrétne mená. Na Slovensku som so svojim tímom prvý raz. Nejaký zvláštny tlak necítime, samozrejme chceme byť úspešní,“ uviedol Chubčev.

Najväčšou motiváciou, ktorá nás ženie vpred je skupinová fáza Európskej ligy. Chceli by sme zajtra hrať pred vypredaným hľadiskom,“ povedal kapitán Levski Živko Milanov.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia