
Ružomberskí futbalisti včerajším víťazstvom nad AS Trenčín 4:3 definitívne rozfúkali hrozbu priameho vypadnutia o poschodie nižšie. Už dnes, ak im výsledok duelu Košice – Komárno zahrá do kariet, by sa mohli vyhnúť dokonca aj baráži.
„Bol to strašne ťažký zápas. Vedeli sme, že o čo hráme. Dobre sa do stretnutia vstúpilo, hoci rýchlo prišiel inkasovaný gól. Vždy sme ale na vedenie Trenčína boli schopní zareagovať. Trikrát sme sa na súpera dotiahli a napokon výsledok otočili. Musím poďakovať chlapcom za to, ako sme to odjazdili. Takto to aj malo vypadať,“ konštatoval po večernej dráme kapitán domáceho mužstva Jan Hladík.

Bol to určite jeden z najemotívnejších príbehov aktuálne sezóny. „Keď hráte o záchranu, tak takýto zápas chutná skvele. A gól v poslednej minúte, to jednoducho krása,“ vravel ružomberský útočník.
Určite nebolo jednoduché trikrát prehrávať, a po dvoch vyrovnávajúcich góloch vzápätí utŕžiť ďalšiu pálivú facku. „Ukázali sme silu. Som nesmierne rád, ako sme zareagovali na dané situácie. Vždy sa nám podarilo skóre dorovnať. Myslím si, že i pomerne rýchle boli návraty do zápasu. Asi išlo o náš najlepší výkon v nadstavbovej časti. Boli však i ďalšie stretnutia s vydarenými prvými polčasmi, lenže nedotiahli sa do konca,“ dodal Jan Hladík.
Český legionár Jan Hladík jedenásť prvoligových zápasov čakal na včerajší gólový nástrel (od 6. decembra 2025, keď pomohol k víťazstvu v Žiline 2:1). Išlo o piaty strelecký zárez v tomto futbalovom roku.
Foto: Izabela Reková
© 2026 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia