J. Hladík si predĺžil službu u ružomberského zamestnávateľa

J. Hladík si predĺžil "službu" u ružomberského zamestnávateľa

Ján SvrčekŠport27.6.2024

Išlo o prvú asociačnú prestávku v Niké ligy ročníka 2023/2024, keď po jej 6. kole, pričom Ružomberok mal odohraných päť zápasov, pod Čebrať zavítal Jan Hladík zo Zbrojovky Brno. Dnes tento český útočník podpísal s MFK Ružomberok novú zmluvu, a to do 31. mája 2026.

Ja som spokojný s fungovaním ružomberského klubu, takisto moja rodinka je tu šťastná, preto nebolo nad čím premýšľať. Nuž a teraz je pred nami veľká výzva – predkolá európskych futbalových súťaží,“ uviedol 30 – ročný Hladík, ktorý býva v domčeku vo Veličnej, spolu s manželkou a s dvomi ratolesťami – s trojročným synom a trojmesačnou dcérou.

Rodák zo Znojma si dnes oprášil aj prvý vstup do ružomberskej kabíny: V Brne som už bol dlho, a tak sa žiadala zmena. Nuž a ozval sa Ružomberok. Vedel som, že ide o stabilný klub, s dobrým majiteľom (Milanom Fiľom, pozn. aut.), ktorý finančne zabezpečuje jeho chod. Preto rozhodnutie padlo rýchlo a nasledoval odchod do zahraničia. S odstupom času môžem povedať, že išlo o dobrý krok. Keď som prišiel, vôbec to v lige nevyzeralo na prvú šestku. Po príchode trénera Ondřeja Smetanu, sa podarila skupina o titul a navyše mužstvo vyhralo ´pohár´. Aj ja som v klube urobil posun dopredu.“

Smerom do budúcna Jan Hladík vyhlásil:Ešte viac by som chcel mužstvu pomôcť, čo sa týka gólov a asistencií. Zatiaľ ich veľa nebolo.“ Ružomberský legionár v našej najvyššej súťaži si pripísal 24 štartov, 2 góly a 3 asistencie a ďalších 5 zápasoch odohral v Slovenskom pohári.

Foto: MFK Ružomberok

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia