J. Holubčík opäť dal o sebe vedieť

J. Holubčík opäť dal o sebe vedieť

Ján SvrčekŠport9.11.2023

Člen ŠKST Ružomberok Jakub Holubčík dosiahol ďalší cenný výsledok na turnaji mládežníckej svetovej série WTT Youth Conteder. Po talianskom Lignane, kde sa dvakrát (v kategóriách U 17 a U 19) prebojoval medzi 32 najlepších hráčov, tento týždeň v Senci bol v „sedemnástke“ opäť v druhom vyraďovacom kole.

V skupine som najprv prehral s dobrým Maďarom Balazsom Lei v troch setoch. No vždy na osem a potom som zdolal Čecha Martina Slaného 3:0. V ´šesťdesiatštvorke´ sa mi podarilo poraziť výborného Chorváta Ivana Hencla 3:2, hoci prvé dva sety patrili súperovi. Toto víťazstvo považujem zatiaľ za svoj najväčší skalp na turnajoch svetovej série. Následne v súboji o osemfinále ma zastavil Kolumbijčan Emanuel Otalwaro 3:0. Tá prehra ma však mrzí, všetky tri sety boli vyrovnané, pričom bol to zápas, ktorý sa dal vyhrať. Súper mal aj šťastie, no ja som mu tiež pomohol nejakými chybami,“ opísal svoju prvú seneckú misiu Holubčík.

Medzi už oveľa staršími chalanmi, v U 19, ružomberský stolný tenista takisto postúpil zo skupiny a skončil v ´šesťdesiatštvorke´. „Najprv som prehral s Brazílčanom Leonardom Iizuku, ktorý sa stal aj víťazom tejto kategórie, 0:3. Nasledovalo víťazstvo nad Rakúšanom Markom Juhaszom 3:0, ale v ´pavúku´ jeho krajan Zhenionf Liu už bol nad moje sily – 0:3,“ hovoril ďalej 15 – ročný chalan z Valaskej Dubovej, ktorý navštevuje Bilingválne gymnázium v Dolnom Kubíne.

Jakub zúročuje nielen svoj talent, no takisto kvalitnú prípravu na aktuálnu sezónu. „Celé leto ma otec dvakrát denne vozil do Ružomberka na tréningy. Rovnako dvojfázovo makám aj teraz. Najprv ráno pred školou a poobede zase, po skončení vyučovania idem do herne,“ doložil ctižiadostivý športovec.

Foto: archív JH

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia