J. Janovec so striebrom z republikového piesku v kategórii U 20

J. Janovec so striebrom z republikového piesku v kategórii U 20

Ján SvrčekŠport21.7.2023

V stredu a vo štvrtok (19. a 20. júla) sa na umelej piesočnej pláži pred obchodným centrom Galéria v mestskej časti Košice-Západ konal finálový turnaj Majstrovstiev Slovenska Niké Summer Beach Tour 2023 kategórie U 20.

V súťaži chlapcov ružombersko – bratislavská dvojica Jonáš Janovec – Dominik Jančok skončila na 2. mieste, keď vo finále prehrala s Denisom Lapošom (Žilina) a Milanom Mackom 0:2. „Získali sme strieborné medaily, no nezakrývam aj určité vnútorné sklamanie. Verili sme si, že vyhráme,“ uviedol J. Janovec. „Finále bolo mimoriadne vyrovnané, ťahali sme sa o každý ´bodík´. V oboch setoch, pričom prvý skončil na osemnásť a druhý na devätnásť, rozhodovali až posledné lopty. Koncovky boli o tom, kto spraví nejakú chybu a kto viac pritlačí.“

Strieborní medailisti zo štyroch predchádzajúcich turnajov, tri (v Bratislave, Trnave a Prešove) vyhrali a raz, práve v Ružomberku, pauzovali, pre zranenie Jančoka. Ani na jednom podujatí sa však nestretli s novými majstrami republiky Lapošom a Mackom, ako párom.

S Dominikom Jančokom som sa poznal od minulého roka. Keď som hľadal k sebe, k ´poliarovi´ blokára, tak som jeho oslovil. Nuž a dali sme sa dokopy,“ objasnil ružomberský hráč vznik medailového tandemu.

Pred rokom Jonáš Janovec získal v plážovom volejbale majstrovský titul v kategórii do 18 rokov s klubovým kolegom Filipom Makónyim. Teraz v tejto spoločnosti je jeho spoluhráčom Ukrajinec Jehor Vikhliaiev z Beachclubu Prešov. „Z doterajších dvoch turnajov sme jeden absolvovali a víťazne. Dúfam, že po nenaplnení ambícií v U 20, dosiahnem na svoj druhý primát v 18,“ doložil odhodlane Jonáš Janovec.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia