J. Maslo je späť

J. Maslo je späť

RedakciaŠport8.2.2021

Po vyše päťdesiatich dňoch Ján Maslo si v sobotu v prípravnom dueli proti FC Košice (1:0) opäť obliekol zápasový dres. Kapitán Ruže sa už vystrábil zo zranenia, ktoré ho stoplo po desiatich dňoch hrubej prípravy.

Týždeň som už s mužstvom trénoval a predtým som si udržiaval nejakú kondíciu na krútením na stacionárnom bicykli. Veru, nastúpil som po dlhej dobe, no nebolo to zlé, ale ani úplne na stopercent. Najdôležitejšie je, že noha, hoci ma ešte trochu limituje, drží a že som odohral celkom dobrý zápas,“ vysvetľoval takmer dvojmetrový stopér, ktorý 5. februára oslávil polovičné jubileum 35. narodeniny.

Keďže pauza trvala od 16. decembra 2020, teda od posledného jesenného „majstráku“ v Michalovciach, kremenitého obrancu sme podpichli, či nemal problémy zase sa na hracej ploche zorientovať. „Človek už má dosť rokov i skúseností, aby vedel, kde a ako sa má na ihrisku pohybovať.“

Štyri zimné zápasové próby boli bez šéfa ružomberskej kabíny, pričom chlapcov mohol sledovať akurát z tribúny. „Nakopnutý členok, na ktorom sa vytvoril krvný hematóm, sa celkom slušne hojil a som rád, že stihol aspoň jedno prípravné stretnutie.“ K nemu J. Maslo podotkol: „Škoda, že počasie bolo také, ako bolo. Doslova všelijaké, pršalo, snežilo, navyše aj terén bol šmykľavý. To sa podpísalo takisto pod samotný zápas. Ten bol predovšetkým bojovný, keď oba tímy mali nejaké šance. Dôležité je, že v generálke sa vyhralo a vzadu sme si udržali nulu.“

V sobotu už mužstvo trénera Jána Haspru pôjde na ostro a hneď v úvode jari pod Čebraťom privíta lídra tabuľky Slovan Bratislava. „Príde k nám momentálne najlepšie mužstvo na Slovensku. Hráme doma, hoci bez divákov, a pokúsime sa prekvapiť. V prvom rade musíme podať kvalitný výkon,“ pripojil najskúsenejší muž z Hasprovho „mančaftu“.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia