J. Maslo o práve skončenej fortunaligovej jeseni

J. Maslo o práve skončenej fortunaligovej jeseni

RedakciaŠport29.11.2022

Pred rokom futbalisti MFK Ružomberok zavŕšili jesenný program vo Fortuna lige bezgólovou remízou v Dunajskej Strede a 3. miestom s 35 – bodovým nástrelom (9 víťazstiev – 8 remíz – 2 prehry). Teraz, takisto po osemnástich kolách, mužstvu hlavného trénera Petra Struhára patrí piata priečka pri 24 – bodovom kapitáli (5 – 9 – 4).

Áno, päť výhier je málo, hlavne päť remíz na vlastnom ihrisku nás musí mrzieť. V uplynulej sezóne sme na svojom štadióne bývali silní, dokázali sme zdolať aj Slovan Bratislava, či Dunajskú Stredu. Veru, máme na čom v zime pracovať,“ konštatoval kapitán mužstva spod Čebraťa Ján Maslo. „Niektoré zápasy doma boli aj dobré, so šancami, no nedokázali sme ich pretaviť do víťazstiev.“

Lanskú sezónu Ružomberok naozaj nečakane dotiahol až na zisk strieborných medailí. „Bol to vynikajúci ročník, trojbodové zápasy išli samé. Vyhrávali sa dva-tri nula. Lenže v aktuálnej sezóne akoby na nás padla nejaká deka a nevedeli sme to zlomiť. Samozrejme, zámer bol zopakovať úspešný futbalový rok. Po hernej i po výsledkovej stránke. Nechcem sa dáko extra na to vyhovárať, no kvôli zraneniam chýbali niektorí kľúčoví hráči. A čo sa týka gólov, viac, konkrétne sedem, strelil iba Martin Regáli a nikto iný sa mu nepriblížil. V hernom štýle, nenastali dáke extra zmeny. Určite, už viac nás súperi mali prečítaných a lepšie sa na zápasy pripravili. Samozrejme, tréneri menili nejaké veci, snažili sa prekvapiť našich protivníkov,“ pokračoval J. Maslo.

Šéfa šatne MFK sme sa spýtali aj, v čom vidí pozitíva doterajšej časti ročníka 2022/20223. „Smelo môžem vyhlásiť, že celú jeseň sme dobre a poctivo trénovali. Kabína naďalej funguje veľmi dobre. Mladí chlapci, čo prišli do mužstva, sa chcú posúvať dopredu.“

Piaty Ružomberok má o dva body viac než šiesta Žilina, no len o štyri získal viac než deviaty Trenčín. „Do rozdelenia súťaže zostávajú štyri kolá. Tie potrebujeme zvládnuť a byť v hornej šestke. Je to tam poriadne ´napchaté´, ale stále máme všetko vo svojich rukách,“ dodal 36 – ročný ružomberský stopér.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia