J. Suja nedostal dve výhry k narodkám

J. Suja nedostal dve výhry k "narodkám"

RedakciaŠport16.11.2021

Slovenské basketbalistky, ktoré vedie Juraj Suja, tiež klubový tréner MBK Ružomberok, majú za sebou prvé dve kvalifikačné stretnutia o postup na majstrovstvá Európy 2023. Náš národný tím najprv v Piešťanoch podľahol Taliansku 60:65, hoci pred záverečnou „štvrtkou“ viedol o trinásť bodov (56:43) a v nedeľu vo Fribourgu zdolal Švajčiarsko 65:50.

Možno povedať, že dievčatá vám k zajtrajším 41. narodeninám dali len polovičný darček? - znela naša prvá otázka na J. Suju.

„Musím podotknúť, že aj ja som bol súčasťou oboch zápasov. Teda, nielen hráčky.“

Ako by ste zhrnuli pocity po prvom reprezentačnom zraze v rámci nového kvalifikačného cyklu?

„Stále cítim sklamanie zo stretnutia s Talianskom. Nie z predvedeného výkonu, ale z výsledku. Inak dievčatá odohrali dobrý zápas. Ako trénerovi, sa mi ešte nestalo, aby som prehral takýto duel.“

Prvý blok mohol byť stopercentný, veď Talianky ste mali takmer na lopate, čo poviete?

„Presne tak. Prišli sme o dôležité víťazstvo.“

Z dvoch ružomberských hráčok dostala priestor Miroslava Praženicová, ktorá odtiahla aj značné penzum minút. Čo by ste povedali na jej adresu?

„Hráčka si postrážila to, čo mala. No mrzí ma jedna stratená lopta v závere stretnutia proti Taliansku, ktorá viac – menej rozhodla o výsledku. To by sa Mime nemalo stávať.“

Kvalifikácia sa iba rozbehla a už je tu ročná pauza, keď najbližší duel odohráte až 24. novembra 2022 v Luxembursku. Čo plánujete dovtedy?

„Mali by sme mať kratší zraz v zime a potom dlhšie sústredenie v lete.“

Reprezentačné akcie absolvovali aj Srbka Teodora Turudičová a Chorvátka Patricia Burová. Dostali priestor vo svojich národných tímoch?

„Burová hrala dosť veľa, Turudičová menej. No boli aj v tréningovom móde.“

Ako asociačnú pauzu využili ostatné ružomberské hráčky?

„Pracovali, a čo mám informácie, dobre, s mojim asistentom Michalom Porubčanom.“

Dnes ste sa prvý raz po reprezentačných povinnostiach zase stretli so svojim ružomberským družstvom. Do sobotňajšieho zápasu proti vicemajstrovským Piešťanom vám veľa času nezostáva, ako ho hodláte využiť?

„Ako najlepšie viem. V prvom rade sa zase musíme dať v klube dokopy a oprášiť náš basketbal.“

Čo zdravotný stav dievčat, žiadna maródka nepribudla?

„Nič sa v tomto smere neudialo. Naopak, už aj Motleyová sa, po operačnom zákroku, zapája do tímových tréningov.“

Najbližší program ružomberských basketbalistiek: sobota (20. novembra) o 17. hod.: MBK – Piešťanské Čajky, nedeľa (21. novembra) o 17. hod.: MBK – Slovan Bratislava.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia