J. Suja pri otvorení semifinálovej série aj o divákoch

J. Suja pri otvorení semifinálovej série aj o divákoch

RedakciaŠport27.3.2022

Play-off uplynulej sezóny Niké extraligy basketbalistiek bolo, kvôli pandemickým opatreniam, až na rozhodujúci piaty finálový zápas Ružomberka s Piešťanskými Čajkami (73:68,) bez publika. Tesne pred poslednou „bitkou“ o titul vyšla von informácia, že na tribúny v piatich profesionálnych športoch (futbal, hokej, hádzaná, basketbal a volejbal) sa môžu v obmedzenom počte vrátiť diváci. Návštevník sa však musel preukázať negatívnym PCR alebo LAMP testom na COVID-19 nie starším ako 36 hodín a súčasne absolvovať antigénový test nie starší ako 12 hodín. Túto dosť drastickú podmienku splnilo 24 fanúšikov.

Od 14. marca 2022 boli zrušené všetky opatrenia, týkajúce počtov ľudí na hromadných podujatiach, okrem nosenia respirátorov. To znamená, že aj pod ženskými košmi sa od druhých zápasov 1. kola play-off môžu hľadiská zapĺňať bez akýchkoľvek limitov.

Po dvojročných rôznych výlukách, či zákazoch, sa do Koniarne divák (zatiaľ) vracia len pozvoľne. Na prvom semifinálovom dueli Ruže s ŠKP 08 Banská Bystrica (70:44) bolo oficiálne ohlásených 250 „duší“. Nie veľa, no dávali o sebe vedieť. Svojimi hlasivkami, či dlaňami. Po zápase na ich adresu sa vyjadril aj tréner ružomberského družstva Juraj Suja: „Chcel by som sa poďakovať všetkým divákom, čo prišli a zvlášť fanklubu. Teší nás jeho podpora v posledných stretnutiach, vrátane záverečného turnaja Slovenského pohára. Dúfame, že s blížiacim sa záverom sezóny, si naši priaznivci v čoraz väčšom počte nájdu cestu do haly. My ich potrebujeme a zároveň, to, čo robíme, je pre nich. Verím, že Koniareň sa postupne znovu začne zapĺňať, že si ľudia, aj po vynútenom pôste, zvyknú chodiť na basketbal.“

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia