J. Suja pri reprezentácii bude mať dvoch asistentov

J. Suja pri reprezentácii bude mať dvoch asistentov

RedakciaŠport1.10.2021

Kouč ružomberských basketbalistiek Juraj Suja, ktorý nedávno sa z novu stal aj reprezentačným trénerom družstva žien, keď uspel vo výberovom konaní, už má pri „nároďáku“ zostavený takmer kompletný realizačný tím. „K môjmu doterajšiemu asistentovi Petrovi Jankovičovi pribudol ešte tréner slovenskej ´dvadsiatky´ Miloslav Michálik. Manažérom družstva zostal Tomáš Horký z Piešťan. Takisto vo funkcii lekára pokračuje Ružomberčan Ján Meszároš, ďalej mám dvoch masérov a ešte hľadám fyzioterapeuta,“ uviedol 39 – ročný Suja.

Na adresu Meszároša, ktorý je už doktorskou basketbalovou legendou, či už v ružomberskom klube, alebo zo svojich misií pri národnom tíme žien, Suja podotkol: „Som s ním maximálne spokojný. Janko je veľmi skúsený a presne vie, čo si takáto pozícia vyžaduje. Je to tiež výborný chlap, vážim si ho aj ako človeka.“

Už v novembri Slovenky otvoria kvalifikáciu o postup na majstrovstvá Európy. Najprv 11. novembra sa doma stretnú s Talianskom a o tri dni neskôr hrajú vo Švajčiarsku. Štvrtým účastníkom H skupiny je Luxembursko.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia