J. Suja: Rozhodla väčšia skúsenosť a rutina domáceho tímu, nič iné

J. Suja: Rozhodla väčšia skúsenosť a rutina domáceho tímu, nič iné

Ján SvrčekŠport5.10.2023

Ružomberské basketbalistky vo včerajšom zápase 2. kola Niké extraligy prehrali v Banskej Bystrici so Sláviou 57:66. Konečný výsledok však neodzrkadľuje drámu v hale na Štiavničkách.

Stretnutie bolo otvorené až do konca. Zhruba minútu pred záverečným klaksónom sme prehrávali len o dva body (57:59), čo je potešujúce s takýmto súperom. Záver však lepšie zvládli Bystričanky. Najprv premenili trojku a my sme potom ešte mali tri straty a predtým dievčatá dvakrát netrafili spod koša. Zápas sa však, podľa mňa, zlomil za stavu 57:55, keď domáca Holíková nedala dva trestné hody, no nám sa nepodarilo doskočiť loptu. Inak sme mohli mať útok a príležitosť na vyrovnanie,“ rozhovoril sa kouč ružomberského družstva Juraj Suja.

Hostky duel na palubovke vicemajstra a vážneho ašpiranta na titul otvorili sľubne. Slávistkám nedovolili na nich vyletieť. Naopak ony trikrát viedli o štyri body a napokon úvodnú štvrtinu prehrali tesne 16:17. „Náš vstup do zápasu mohol byť ešte lepší, nebyť ôsmich stratených lôpt. Pokojne prvá štvrtina sa dala vyhrať o päť-sedem bodov. Žiaľ, straty nás dorážali celý zápas,“ pokračoval J. Suja.

Druhú „štvrtku“ vyhrali „pumy“ 23:13, keď v 19. min. boli už na hrozivých plus pätnásť bodov – 38:23. Napokon po polčase tabuľa hlásila 11 – bodový rozdiel – 40:29. Postupne sa Ruža do zápasu vrátila a po tridsiatich minútach strácala iba tri „bodíky“ – 44:47. Bolo to fajn. Družstvo, aj keď vyššie prehrávalo, zostalo kompaktné, čo bol náš cieľ pred týmto zápasom. V druhom polčase sa vylepšila obrana. Začali sme riadne brániť,“ vysvetľoval pozadie pozitívnej zmeny tréner.

Pri pohľade na súpisky družstiev a na letné bystrické posily, vrátane legionáriek, však klobúk dole nad tým, akú partiu Ružomberok so Sláviou odohral. „Na konci rozhodla väčšia skúsenosť a rutina domáceho tímu, nič iné,“ dodal Juraj Suja.

Foto: facebook Slávia Banská Bystrica

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia