J. Suja si odskočil z klubu a bojuje o Európu

J. Suja si odskočil z klubu a bojuje o "Európu"

RedakciaŠport8.2.2023

V sobotu (4. februára) Juraj Suja koučoval ružomberské basketbalistky v stretnutí s ŠBK Šamorín (79:54) a na druhý deň už čakal v Piešťanoch na zraze slovenské reprezentantky. V 14 – členom výbere, ktorý čakajú posledné dva zápasy kvalifikácie majstrovstiev Európy 2023, sú aj štyri hráčky Ruže Alexandra Buknová, Viktória Havranová, Lucia Hadačová a Soňa Svetlíková. V rámci H skupiny Slovenky v piešťanskej Diplomat aréne zajtra (9. februára) 18. hod. nastúpia proti Švajčiarsku a v nedeľu (13. februára) o 19. hod. proti Luxembursku.

Reprezentácia je vždy pre mňa ďalšia výzva. Svojim spôsobom aj osvieženie, keď človek vypadne zo starej rutiny. Samozrejme, nie je o to len o tomto týždni. Moja príprava a práca je dlhodobá,“ vyhlásil pre náš portál J. Suja. „Z doterajšieho priebehu kempu mám len príjemné pocity. V Piešťanoch je to najlepšie, čo sme, vzhľadom na zdravotný stav hráčok, mohli dať dokopy. Dievčatá sú fajn, tiež správne namotivované,“ vravel ďalej kouč nášho ženského „nároďáku“.

Taliansko si ako istý víťaz H skupiny už s predstihom zabezpečilo postup na kontinentálny šampionát. Slovenky čaká boj o druhú priečku, cez ktorú je tiež možnosť dostať sa majstrovstvá Európy. Ďalej okrem víťazov desiatich skupín pôjdu tiež štyri najlepšie tímy z druhých miest. Takže imperatív je jednoznačný, vyhrať oba zápasy. „Samozrejme, cieľom je postup na ´Európu´. Ide ale o strašne komplikovanú situáciu. Už zajtra, ak vyhráme možno budeme o niečo múdrejší. Potom uvidíme. Môže sa stať, že s Luxemburskom dievčatám bude stačiť aj tesné víťazstvo, no nemusí ani 40 – bodový triumf,“ dodal Juraj Suja.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia