J. Suja už má jasno, čo s národným tímom pred Európou

J. Suja už má jasno, čo s národným tímom pred "Európou"

RedakciaŠport14.4.2021

Kouč slovenskej basketbalovej reprezentácie žien a zároveň tréner družstva MBK Ružomberok Juraj Suja už má vo svojom kalendári nalinkovaný kompletný program prípravy národného tímu pred majstrovstvami Európy, ktoré sa uskutočnia od 17. do 27. júna v Španielsku a vo Francúzku.

Zídeme sa desiateho alebo jedenásteho mája v Piešťanoch. V tamojšej hale nás čaká domáci turnaj ešte za účasti Slovinska a Poľska. Ďalej v pláne je turnaj v chorvátskom Splite a na záver dve medzištátne stretnutia s Češkami v Prahe,“ prezradil Suja. „Celý blok chystania sa na európsky šampionát vyšiel z mojej hlavy. Musel mať nejakú štruktúru a tiež rešpektovať potrebu odohrať čo najviac zápasov. Samozrejme, dievčatmá po skončení klubovej sezóny treba dožičiť tiež nejaké voľno.“

Za Suju a takisto aj počas éry jeho predchodcu pri trénerskom kormidle „nároďáku“ žien Petra Kováčika, zvykli reprezentantky zavítať aj do Ružomberka, pričom teraz budú iba v Piešťanoch. „Podľa pôvodného zámeru sme chceli , aj so zreteľom na to, že značná časť realizačného tímu je z Ružomberka, byť z piatich týždňov dva v Koniarni, avšak úrad verejného zdravotníctva povolil ´bublinovú´ formu prípravy len na jednom mieste,“ vysvetľoval Suja, ktorý čoskoro oznámi širšiu 24 – člennú nomináciu. „Na zraz potom pozveme pätnásť hráčok a tie by mali odrobiť celú prípravu. Kde – čo sa môže stať a nechceme potom povolávať niekoho zo zálohy.“

Posledný „repre“ blok, počas ktorého si v Piešťanoch Slovensko vybojovalo „Európu“, z ružomberských basketbalistiek absolvovala Miroslava Praženicová. Radka Stašová chýbala, lebo bola po operácii achilovky.

Známy je už aj program nášho družstva na ME v A skupine vo Valencii - 17. júna: Švédsko – Slovensko, 18. júna. Slovensko – Bielorusko a 20. júna: Španielsko – Slovensko.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia