J. Suja veľmi ťažko predychával prehru s Talianskom

J. Suja veľmi ťažko predychával prehru s Talianskom

RedakciaŠport13.11.2021

Pred obedom sme pricestovali a podvečer v tamojšej hale dievčatá absolvujú tréning. Je to športový stánok asi pre 2000-2500 divákov,“ povedal nám do telefónu Juraj Suja, kouč slovenského národného tímu žien a na klubovej úrovni tréner ružomberských basketbalistiek, zo švajčiarskeho Fribourgu.

Vo Fribourgu, ktorý leží 28 km od hlavného mesta krajiny Bernu, Slovenky zajtra (o 17. hod.) odohrajú druhý zápas kvalifikácie o postup na majstrovstvá Európy 2023. Ten prvý, hoci skvele rozohraný, vo štvrtok v Piešťanoch proti Taliankam (66:69), v závere doslova spackali. Takmer už na lopate mali favorita H skupiny. Po troch štvrtinách Slovensko viedlo o trinásť bodov (56:43) a necelé tri minúty pred záverečným klaksónom o sedem – 63:56. Ešte aj keď prebiehala posledná desaťminútovka sme mali dva razy päť bodov k dobru – 63:58 a 65:60. „Prehral som už veľa zápasov, aj ťažkých, lenže niečo takéto som ešte nezažil. Mám na mysli toľko individuálnych chýb za sebou. Netajím, veľmi ťažko som zaspával,“ pokračoval v rozhovore pre náš portál Suja.

Slovenky predvčerom dlho kráčali v ústrety cennému skalpu, no napokon im zostali len oči pre plač. „Samozrejme, takáto prehra nás všetkých strašne mrzí. Družstvo odohralo dobrý zápas, no všetko sme si pokazili svojou nedisciplinovanosťou v závere. Neviem, či sa dievčatá zľakli víťazstva, ktoré už bolo na dosah,“ vravel ďalej Suja.

Ružomberská krídelníčka Miroslava Praženicová v Piešťanoch nastúpila v základnej päťke, pričom odohrala 23 minút, s bilanciou – 11 bodov/1 trojka a 6 doskokov. Alexandra Buknová do zápasu nenastúpila.

Hoci Švajčiarsko vo štvrtok vyhralo v Luxembursku 58:54, náš „nároďák“ bude vo Fribourgu v roly favorita. „Áno, berieme len víťazstvo. Oproti prvému stretnutiu nie je dôvod dačo meniť, veď sme nehrali zle. Avšak musíme sa vyvarovať zbytočných chýb,“ dodal kormidelník slovenských žien.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia