J. Suju čakajú aj reprezentačné povinnosti

J. Suju čakajú aj reprezentačné povinnosti

RedakciaŠport20.10.2020

Juraj Suja, ktorý ôsmu sezónu sedí na trénerskej stoličke v MBK Ružomberok, je od februára lanského roka aj hlavným koučom slovenskej ženskej basketbalovej reprezentácie. Včera už zverejnil (zatiaľ) 24 – člennú nomináciu hráčok na kvalifikačné stretnutie o postup na majstrovstvá Európy 2021 proti Holandsku. Sú v nej aj dve Ružomberčanky Miroslava Praženicová a Radka Stašová. Z lanského kádra Ruže sa do dvadsaťštvorky ešte dostali Nikola Dudášová (1KS Sleza Vroclav - Poľsko) a Alica Moravčíková (BasCats USC Heidelberg - Nemecko). V realizačnom tíme, okrem jeho šéfa, figurujú tiež ďalšie mená z MBK Ružomberok – lekár Ján Meszároš – fyzioterapeutka Alžbeta Dutková a masérka Silvia Puchelová.

Takže opäť myslíte aj na lavičku národného tímu, čo vy na to? - oslovili sme J. Suju.

„Áno, už musím, blíži sa zápas H skupiny, ktorý odohráme 12. novembra v Amsterdame.“

Menoslov hráčok je poriadne rozsiahly, prečo?

„Vždy je prvá nominácia takáto široká. Z nej potom vznikne výber, ktorý vycestuje do Holandska.“

Museli ste niektorú z dievčat, s ktorými ste rátali, oželieť?

„Len jedna oslovenie odmietla Michaela Fekete.“

Neboli obavy, že pandémia koronavírusu „zruší“ novembrový asociačný dátum?

„Už dlhšie sme vedeli, že 12. novembra sa bude hrať, hoci za špecifických podmienok, čo sa týka opatrení, v tzv. bubline a tiež bez divákov. Podľa mňa to ale nie je šťastné riešenie, mohol sa tento termín presunúť napríklad na február a možno odohrať viac zápasov.“

Na druhej strane ide o určite pohladením pre vašu basketbalovú dušu, že bez nejakej prestávky pokračuje domáca extraliga a korona vám nezobrala ani reprezentačné povinnosti, čo poviete?

„Tak, to áno.“

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia