Jackovecovej návrat, Mikovčáková jednou z noviciek

Jackovecovej návrat, Mikovčáková jednou z noviciek

Ján SvrčekŠport10.10.2023

Pivotka Oľga Jackovecová už v ružomberskom drese zažila Európsky pohár FIBA, a to v sezónach 2017/2018, 2018/2019 a 2019/2020. Po troch rokoch sa Ukrajinka vrátila na liptovskú basketbalovú adresu.

Je to úplne iné družstvo, ako za mojej predchádzajúcej éry. Avšak zase dobrý tím. Všetky ´baby´ sa snažia hrať za Ružomberok srdcom a verím, že to bude dobré,“ vravela pred dnešným odchodom na zajtrajší duel FIBA Cupu do Rigy, opora MBK. „Každý zápas v tejto súťaži je dôležitý, každý nám niečo dá. Veď chceme byť silnejší, takže medzinárodné konfrontácie sú nevyhnutné. Zajtra hráme s tímom, ktorý túžil po Eurolige a na ňu sa aj pripravoval.“

Ružomberské dievčatá sa pred lotyšským vystúpením správne naladili extraligovým víťazstvom nad Young Angels Košice (76:65). „Výsledok a predvedený výkon nás môže tešiť, no v Rige to musí byť ešte lepšie. Nesmieme v žiadnych fázach prepadnúť,“ pripojila už skúsená harcovníčka Jackovecová.

Nová letná ružomberská akvizícia Diana Mikovčáková (prišla z košických ´anjelok´) patrí k hráčkam, ktorú čaká debut v druhej najprestížnejšej klubovej súťaži na kontinente. „Bude to veľmi zaujímavé a ohromne sa na všetky zápasy teším. Už sa neviem dočkať. Len mimochodom, mne osobne sa lepšie hrá proti silným súperkám. V Košiciach som už raz proti Rige hrala,“ dala sa počuť mladá pivotka MBK. „Verím, že dokážeme sa zajtra s lotyšským tímom pobiť. Veď vieme byť dostatočne agresívni v obrane, tiež silnou zbraňou družstva je dobrý doskok. Na tom musíme stavať náš výkon,“ doložila Mikovčáková.

Foto: autor

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia