Jeden hlúpy gól a ďalšia nula do tabuľky

Jeden hlúpy gól a ďalšia nula do tabuľky

RedakciaŠport14.3.2021

Keď časomer začal ukrajovať poslednú desaťminútovku riadneho hracieho času sobotňajšieho fortunaligového duelu Sereď – Ružomberok (1:0), na prekvapenie všetkých nevydarený pokus domáceho Slaninku o center preloboval brankára Liptákov Ivana Krajčírika a zatrepotal sa v sieti.

Absolútne som nečakal, že seredský hráč to tak trafí. Myslel som si, že skôr pošle prihrávku po zemi. Nestihol som už zareagovať, hoci lopta letela asi desať centimetrov okolo mňa. Pri obzretí dozadu, mi bolo jasné, že je zle,“ opísal rozhodujúci moment stretnutia 20 – strážca svätyne MFK. „Samozrejme, že sklamanie je veľké. Keby sme aj nedali gól, no aspoň nula vzadu mohla byť. Až do našej príležitosti v samotnom závere, ani jedno mužstvo si nevypracovalo čistú gólovú šancu. Celých deväťdesiat minút sme hrali poctivo, no opäť nám všetko zobral lacný gól,“ pripojil Krajčírik.

Tri body Seredi padli ako z neba. Keďže vo finálnej fáze oba tímy mali problémy s navigáciou, všetko nasvedčovalo, že aj tretí vzájomný súboj v aktuálnej sezóny sa skončí bezgólovou deľbou bodov. „Bol to jednoznačne remízový zápas, ktorý priniesol minimum šancí na oboch stranách. Žiaľ, rozhodol šťastný gól,“ konštatoval šéf ružomberskej kabíny Ján Maslo. „Zamerali sme sa predovšetkým na pozornú defenzívu. Na ťažkom teréne sme mali za úlohu hrať jednoducho a nepúšťať súpera do šancí, čo sa nám aj darilo,“ pokračoval stopér MFK.

V 88. min. mohol bod uratovať Rastislav Kružliak, lenže v tutovej pozícii neprekonal Nigérijčana Yakubua. „Už aj ja som bol v súperovej šestnástke. Bola to veľká šanca, lenže domáci brankár veľmi dobre zasiahol,“ vravel ďalej J. Maslo.

Ružomberok po sobote padol v skupine o udržanie z prvej na tretiu priečku, pričom má rovnaký počet bodov ako predposledné Michalovce a o dva viac než Senica, ktorej momentálne patrí „Čierny Peter“. „Áno bodové rozdiely sú minimálne, najbližší zápas, doma s Michalovcami, už nutne potrebujeme zvládnuť,“ dodal kapitán spod Čebraťa.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia