
Mládežnícka reprezentantka Mária Štefančová skončila svoje pôsobenie MBK Ružomberok, kde vyrastala od malička.
Za Ružu odohrala štyri sezóny v extralige. V uplynulej majstrovskej má na svojom konte 33 zápasov, 717 minút, 214 bodov a 112 doskokov.
„Majka, ktorá medzi ženy svojho času prišla od mládežníckeho trénera Antona Panisa, sa rozhodla študovať mimo Ružomberka a s tým súvisí aj jej odchod. My jej budeme držať palce, nech sa jej darí v škole i na palubovke,“ uviedol tréner ružomberských žien Juraj Suja.
„Všetko, čo v basketbale viem, som sa naučila v ružomberskom klube, za čo som veľmi vďačná,“ povedala 19-ročná Mária Štefančová, ktorá v tomto školskom roku zmaturovala na Gymnáziu v Ružomberku. „S basketbalom som najprv začínala v krúžku na Základnej škole Zarevúca v Ružomberku, kde ma oslovila učiteľka Mária Grafová. Potom veľmi rýchlo prišiel prechod do klubu. Ako 16-ročná som už hrávala extraligu.“
Hneď v úvodnom ročníku medzi ženskou republikovou elitou nastúpila v 24 zápasoch a dosiahla 89 bodov.
Štefančová sa momentálne s reprezentáciou U 20 pripravuje v Piešťanoch na majstrovstvá Európy B divízie, ktorá budú v bulharskom Samokove. Hráčka bola tiež v národných tímoch U 16 a U 18.
Foto: Rudolf Maškurica
© 2026 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia