Jedno výhra, jedna prehra a potvrdenie prvej šestky

Jedno výhra, jedna prehra a potvrdenie prvej šestky

RedakciaŠport2.4.2023

V piatok a v sobotu bolo na programe posledné dvojkolo základnej časti extraligy mužov v stolnom tenise. Družstvo ŠKST Ružomberok vo svojej herni najprv podľahlo Funstaru Topoľčany 3:6 a na druhý deň zdolalo Gastro Galanta 6:4.

„Stretnutie s Topoľčanmi sa dalo dotiahnuť aspoň do remízového výsledku, veľa totiž nechýbalo, aby sme si vynútili štvorhru. Tri ´single´ sa prehrali 2:3. V poslednom, za stavu 3:5, Tobiáš Pindura viedol nad Patrikom Bučkom 2:0 a potom v poslednom, piatom sete 6:1 a 9:5, no napokon prehral na deväť. Nad naše sily bol akurát Ukrajinec Mykyta Zavada,“ komentoval prvý deň Andrej Kaššay, ktorý je lídrom ružomberského kolektívu.

Druhý zápas domáci tím veľmi dobre otvoril, no dokázal ho aj zauzliť. „Viedli sme 3:0, keď Martin Truska vyhral aj nad republikovou šestnástkou Samuelom Kalužným. Potom sa odskočilo na 5:1, lenže Rožňava svoje manko stiahla na 4:5, keď sám som toho dosť pokazil. A tak nasledovala štvorhra, ktorá je našou silnou zbraňou. V nej sa síce úvodný set prehral, avšak potom sme už súperom veľa nedovolili,“ pripojil A. Kaššay.

Ružomberčanom v konečnej tabuľke patrí 6. miesto a v play-off o prvú štvorku narazia na ŠK Para Hlohovec.

Extraliga – muži: ŠKST Ružomberok – Funstar Topoľčany 3:6, Kaššay 2, Truska 1, Ružomberok – TJ Gastro Galanta 6:4, Pindura a Truska po 2, Kaššay 1, Kaššay – Truska.

I. liga – muži skupina východ): STO Valča – ŠKST Ružomberok B 6:8, Blcha 3 (1 x wo), Hodor 2 (1 x wo), Pilarčík a Mikušiak po 1, Mikušiak – Blcha, MST Krupina – Ružomberok B 7:7, Blcha, Mikušiak a Pilarčík po 2, Mikušiak – Blcha.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia