Jeseň dorasteneckých tímov MFK Ružomberok - I.

Jeseň dorasteneckých tímov MFK Ružomberok - I.

Ján SvrčekŠport2.1.2024

V I. futbalovej lige starších dorastencov, kde družstvá v jeseni odohrali štrnásť kôl, patrí MFK Ružomberok siedma priečka s 21 bodmi (6 víťazstiev - 3 remízy - 5 prehier), pri skóre 21:17.

Ako ste celkove videli jeseň? - spýtali sme Miroslava Droppu, ktorý ako hlavný kouč ružomberskú "devätnástku" prevzal vlani v lete.

"Bolo to ako na hojdačke. Začali sme veľmi dobre. Chlapci doma zdolali Dunajskú Stredu 3:0 a rovnaký výsledok dosiahli aj v Michalovciach. Potom prišla prehra s Pohroním Žiar nad Hronom/Dolná Ždaňa (1:2). Tento zápas sa hral na hlavnom ihrisku a na ňom sa nám dlhodobo nedarí, je akoby zakliate. Družstvo, ktoré predtým nemalo ani bod, si naraz z Ružomberka odnieslo tri. Keby sme vtedy uspeli, sme niekde inde a určite pozitívne by to ovplyvnilo i ďalšie kolá. Hneď na to sa vyhralo v Banskej Bystrici 3:0. Vzápätí sme však doma podľahli Žiline 1:5. Výsledok však neodzrkadľoval vývoj stretnutia. Do 75. min. chalani hrali super, no potom súper, po našich individuálnych chybách, sa dostal na koňa. Pre rovnaký dôvod sa doma nezvládli zápasy s Trnavou (1:1) a s Michalovcami (1:1). Nuž a takým vyvrcholením bola na záver prehra v Dunajskej Strede (0:3). Myslím si, že jesenná časť bola pre chlapcov veľmi poučná a verím, že jar bude lepšia. Výsledkovo i herne."

Takže aké pocity momentálne prevládajú?

"Zatiaľ to bolo tak päťdesiat na päťdesiat. Nemožno ale hovoriť o dákom veľkom sklamaní, no ani o žiadnej sláve. Našim primárnym cieľom bolo družstvo skonsolidovať a zabudovať hráčov, čo prišli z mladšieho dorastu. Ambíciou je byť čo najvyššie, avšak hlavne pripraviť chlapcov pre mužský futbal. To je priorita."

Je v silách súčasného kádra na jar sa posunúť vyššie? Len mimochodom na štvrtú Trnavu družstvo stráca len štyri body.

"Určite. V niektorých zápasoch sme neboli kompletní, chýbali hráči, čo trénujú s ´áčkom´ Kevin Švehla a Gulian Antonio Marek. To je však naše poslanie, aby sme chalanov posúvali do prvého mužstva. Hoci aj na úkor výsledkov ´devätnástky´. Tým netvrdím, že našou túžbou nie je skončiť, čo najvyššie. Verím, že prídu aj výsledky."

Foto: MFK Ružomberok

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia