Jeseň dorasteneckých tímov MFK Ružomberok - III.

Jeseň dorasteneckých tímov MFK Ružomberok - III.

Ján SvrčekŠport4.1.2024

Šiesta priečka, 21 bodov (6 víťazstiev - 2 remízy - 6 prehier) a skóre 22:21. Také je 14 - kolové jesenné vysvedčenie MFK Ružomberok U 16 v I. lige.

"Striedali sa lepšie a horšie úseky," začal svoj pohľad späť tréner "šestnástky" spod Čebraťa Tadeáš Lacko. "V prvých troch kolách chlapci dokázali zvíťaziť. Avšak následne prišla poriadna facka v Dunajskej Strede - 0:6. Tá akoby naštrbila sebavedomie kolektívu. Potom sa to už s nami ťahalo. Jesennú časť tiež ovplyvnili zranenia kľúčových hráčov Alexa Blaha a Dominika Petrovčina. Niektorí chlapci zase boli posúvaní do ´sedemnástky´. Samozrejme, čo týka ich napredovania, je to len pozitívne."

Aké pocity máte zo svojho družstva?

"Chalanov musím pochváliť za ich prístup. Je to výborná partia. Možno v kabíne nie je až toľko talentu, ako bolo v ´sedemnástke´, ktorú som viedol v predchádzajúcej sezóne, no väčšina chlapcov ukazuje obrovské chcenie a príkladné nasadenie v tréningovom procese. Netajím, fantasticky sa mi s touto družinou pracuje, ešte som taký tím nemal. Len škoda, že výsledkovo sme sa nedokázali dlhšie udržať na nejakej víťaznej vlne. Vyhral sa zápas, no o týždeň sa to nepodarilo trojbodovo potvrdiť. Tento kolektív určite má svoj futbalový potenciál a možnosti posúvať sa ďalej. V kategórii U 16 sa hlavne snažíme našich mladých hráčov pripraviť na vážnejšiu ´sedemnástku´. Oni prišli zo žiactva, čo je úplne iný futbal."

Čo poviete na aktuálny šiesty "flek"?

"Je to taká realita, aj odraz kolísavej výkonnosti. Tímy nad nami sú asi lepšie. Okrem zápasov s Dunajskou Stredou sme však s nikým neprehrali viac ako o gól-dva."

Spomenuli ste DAC. Prvý celok tabuľky vás v jeseni gólovo pokoril 9:0, to je taký dobrý?

"Ja som ešte dominantnejšie družstvo v mládežníckej súťaži nevidel. Ročník narodenia 2008 je v Dunajskej Strede mimoriadne silný. Ide o tím s množstvom reprezentantov. Veľmi ťažko sa s ním hrá. Podľa mňa, Dunajská Streda ligou prejde ako nôž maslom."

Foto: MFK Ružomberok

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia