Jesenná časť v regionálnych futbalových súťažiach - IV. liga

Jesenná časť v regionálnych futbalových súťažiach - IV. liga

RedakciaŠport18.12.2022

V najvyššej súťaži Stredoslovenského futbalového zväzu Družstevníku Liptovská Štiavnica po jesennej časti patrí 12. miesto s dvanástimi bodmi (3 víťazstvá – 3 remízy – 7 prehier), pri skóre 11:24, čiže v priemere ani s jedným presným nástrelom na zápas. Avšak v lete, keď už sa o slovo hlásila sezóna 2022/2023 to v Liptovskej Štiavnici vyzeralo na futbalovú kómu. Našťastie, čierny scenár sa nenaplnil.

Štiavnickú kabínu po predchádzajúcej sezóne opustilo deväť hráčov, prvý „majstrák“ v Bešenovej Družstevník prehral kontumačne 0:3, lebo nedokázal vyskladať ani jedenásť mužov. O tri dni na to už Štiavničania v Liptovskej Teplej nastúpili na 1. kolo Slovnaft Cupu (0:1).

Bol to veľký stres. Nikto nevedel garantovať, či zložíme mužstvo, či sa nazbierame na zápasy. No stále som veril, že nejako predsa sa podarí dať mančaft dokopy,“ vrátil sa do hektického obdobia hrajúci štiavnický tréner Peter Hoferica. „Na prvé stretnutia sme boli jedenásti-dvanásti, no neprestával som veriť, že vytypovaní hráči, ak im nevyjdú zámery s klubmi z vyšších súťaží, tak príjmu aj našu ponuku. To sa časom potvrdilo. Až v posledných piatich-šiestich kolách sme boli v dostatočnom počte.“

Družstevník na úvod, po spomínanej kontumácii, doma „pukol“ s Krásnom nad Kysucou (0:5), no vzápätí si pripísal prvé víťazstvo v Liptovskom Hrádku (3:0). Nasledovala domáca bezgólová remíza so Šalkovou, prehra v Kováčovej (0:3), na vlastnom ihrisku plný bodový zásah proti Stráňavám (3:1) a „egál“ v Žarnovici (0:0). No potom už do jesenného súčtu pribudol iba „bodík“ v Kysuckom Novom Meste (1:1). „Od polovice jesennej časti sme niektorým mužstvám, hoci výsledkovo stretnutia nevyzneli v náš prospech, boli viac než vyrovnaným súperom. Aj s prvým Makovom bol náš vzájomný zápas ešte do 87. min. otvorený. V priebehu jesene bolo zrejmé, že mužstvo sa posúva, hoci vyskytli sa tiež výkyvy, keď po dobrých zápasoch, sme odohrali slabšie. Mali sme mladý káder, väčšinou 19-20 – ročných chlapcov, ktorí len nedávno vyšli z dorastu. Mužstvo sa mohlo oprieť akurát a dvoch-troch skúsenejších futbalistov,“ hodnotil ďalej P. Hoferica.

Na predposlednú Žarnovicu má Štiavnica plus osem bodov, Liptovský Hrádok, ktorému patrí „koncový lampáš“, všetko prehral. Na druhej strane, na druhú Šalkovú Družstevník stráca len tri „bodíky“. „Z jarnej časti nemám strach, dôležité je však spraviť dobrú zimnú prípravu, veď letná vôbec neexistovala,“ dodal 39 – ročný hrajúci kouč.

Najviac gólov: Ondrík 3, Trnkócy a Murín po 2.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia