Jesenná časť v regionálnych futbalových súťažiach - VI. liga

Jesenná časť v regionálnych futbalových súťažiach - VI. liga

RedakciaŠport21.12.2022

Tretia priečka v VI. lige, s rovnakým 27 – bodovým kapitálom, ako má druhá Vavrečka, postup do semifinále Prezidentského pohára (súťaže pre víťazov najvyšších regionálnych líg) a veľký sviatok v obci, keď mužstvo v 2. kole Slovnaft Cupu privítalo vicemajstra z Ružomberka (0:2). Na základe týchto faktov, jesennú časť nováčika OŠK Renop Liptovská Teplá možno označiť za skvelú. „To sa veru nečakalo,“ skonštatoval očividne spokojný tréner mužstva Ján Kovalčík. „Postup priniesol do dediny veľký futbalový ošiaľ. Veď takáto súťaž sa tu ešte nehrala. Pomohli nám aj letné posily Martin Matula, Marcel Eliáš a Peter Sališ.“

Teplania do sezóny vleteli piatimi výhrami v rade, potom prišla prvá remíza (vo Vavrečke 1:1) a až v 8. kole mužstvo (v Chlebniciach 0:2) stratilo svoju neporaziteľnosť. Dovtedy išlo ako píla. „Prehra v v Chlebniciach ma doteraz škrie, pretože neboli sme vôbec slabším tímom. Oba góly padli po našich individuálnych chybách,“ pripomenul J. Kovalčík.

Finiš jesene už nebol taký hviezdny, ale ani zlý. Teplania ešte pridali dve víťazstvá (nad Liklavkou 2:0 a nad Rabčou 3:2), dve remízy (v Trstenej 2:2 a v Blatnici 0:0) a jednu prehru (doma s lídrom zo Švošova 0:3). „Na začiatku si chlapci kvôli zápasom brali aj dovolenky v robote. Potom sme to už nechceli tak vyhrocovať. Šancu dostali i mladí hráči z lavičky. Avšak, ani vtedy to nebolo najhoršie. Aj domáci zápas proti Švošovu bol vyrovnaný, hoci výsledok hovorí o inom,“ vravel ďalej J. Kovalčík.

Napriek veľmi peknej doterajšej časti súťažného ročníka 2022/2023 v OŠK pokračuje tréningová mizéria. Hráči ťažia predovšetkým zo skúseností, no tiež si sem – tam „zakopú“ s inými partiami. „Sám už neviem, ako chalanov motivovať. Nestačí ani sľúbiť, že po tréningoch si posedíme pri pive,“ krútil hlavou kouč novica.

Na otázku, čo ďalej, J. Kovalčík odvetil: „Keby sme si udržali aktuálne postavenie, bol by to vynikajúci výsledok. Nečaká nás ale ľahká úloha. Na jar vycestujeme k mužstvám, ktoré sa zachraňujú a tie budú robiť všetko pre zisk bodov. Čo sa týka kádra, radi by sme sa ešte posilnili o dvoch dobrých hráčov.“

Najviac gólov: Matula 8, M. Gejdoš 5, Greguška a Milan po 4.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia