Jesenná časť v regionálnych futbalových súťažiach - VI. liga

Jesenná časť v regionálnych futbalových súťažiach - VI. liga

RedakciaŠport19.12.2022

Prvá priečka so ziskom 31 bodov (10 víťazstiev – 1 remíza – 2 prehry), pri skóre 41:12. Taká je jesenná vizitka futbalistov OŠK Švošov v B skupine VI. ligy. Líder tabuľky má vo svojom strede aj najlepšieho kanoniera súťaže 14 – gólového Šimona Žiaru.

V lete došlo k väčšiemu prievanu v kabíne OŠK, keď niekoľkí hráči sa pobrali vzkriesiť „koženú“ do Komjatnej. Pred novou sezónou mužstvo prevzal Martinčan Michal Poništ, ktorý práve vo Švošove v roku 2018 zavŕšil svoju aktívnu kariéru ako brankár. Chalani zápasový program otvorili víťazstvom vo Vavrečke (4:1), ktorej v „polčasovej“ tabuľke patrí druhá priečka so štvorbodovým mankom. Potom reprezentant Ružomberského okresu pridal päť trojbodových ziskov v rade, keď následne jeho reťaz prestrihla bezgólová remíza s Nižnou. Po nej sa mužstvo vrátilo na víťaznú vlnu v posledných troch kolách jesennej porcie. Avšak v úvode novembra prišli ešte dve dohrávky, v Trstenej (1:2) a v Liesku (1:2), ktoré dedine stiahli gloriolu neporaziteľnosti.

Náš náskok mohol byť vyšší, aj desaťbodový. Všetkých nás mrzia prehry v odložených stretnutiach. Dodnes si neviem vysvetliť, ako mužstvo premrhalo prvý polčas v Trstenej (0:2). V Liesku chlapci dobre hrali, no úplne nás šťastena opustila. No azda najviac človeka škrie domáca bezgólová remíza s Nižnou,“ hodnotil M. Poništ.

Tréner si pochvaľuje predovšetkým kolektívny duch, ktorý vládne v kabíne. „Bolo tam srdce pre Švošov, bojovnosť, výborná defenzíva. V kádri nemáme nejaké hviezdy, chalani si proste sadli a to je základ. Jedinou chybičkou bola akurát slabšia účasť na niektorých tréningoch.“

O postupe je vraj vo Švošove zakázané rozprávať, ale po jeseni, ktorá až do konca októbra sa niesla v znamení jeho „laufu“, by iná, než prvá pozícia, po záverečnom „gongu“ určite bola sklamaním. „Keby sa vedúca priečka neudržala, všetkých by to hnevalo. Plus štyri body, to ale ešte nič neznamená. Nehovoriac už o tom, že zväčša z druhej, či z tretej pozície sa na celkový primát lepšie útočí a na favorita sa každý snaží vytiahnuť. No keď sa vrátia chalani, ktorí boli dlhodobo zranení, ešte by sme mali byť silnejší. Mám na mysli Jakuba Rošteka i Matúša Gereca,“ dodal. M. Poništ.

Najviac gólov: Š. Žiara 14, Dauda 9, Vajdel a D. Žiara po 3.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia