Jesenná časť v regionálnych futbalových súťažiach - VI. liga

Jesenná časť v regionálnych futbalových súťažiach - VI. liga

RedakciaŠport23.12.2022

Rozjazd sezóny 2022/2023 mali futbalisti OŠK Likavka v VI. lige až nad očakávanie. Z piatich zápasov mužstvo štyri vyhralo, lenže tým sa pekné časy v dedine skončili. V ďalších siedmich kolách chalani nezískali ani bod. Túto mizériu preťali až úplne na konci, keď v dohrávanom dueli 9. kola si poradili s Chlebnicami (1:0).

Úvod súťaže bol výsledkovo famózny. Lenže športovo treba priznať, že pri chlapcoch stálo aj šťastie. Aj v týchto zápasoch absentovala väčšia kvalita,“ rozhovoril sa tréner futbalovej družiny spod hradu Likava Ivan Dittrych. „Nemožno nespomenúť, že v lete došlo k nášmu citeľnému oslabeniu. Odišiel Peter Sališ, hráčsku kariéru skončil Michal Kondra a z mužstva tiež vypadol dlhodobo zranený Róbert Foťko. Mne osobne najviac chýbal Kondra, ktorý bol dušou tímu a vždy sa na neho dalo stopercentne spoľahnúť. Čo sa týka príchodov, boli to mladí hráči z nižších súťaží. Tu išlo skôr o kvantitu, ako kvalitu. Naše výsledkové trápenie sa začalo v 6. kole prehrou v Bystričke (1:4). Napriek dlhej negatívnej šnúre, okrem výbuchu v domácom zápase proti Vavrečke (1:4), v ďalších stretnutiach sme horším tímom, no chalani nepremieňali ani najvyloženejšie šance.“

Likavským futbalistom po prvej polovici sezóny patrí desiata priečka s bilanciou 5 víťazstiev – 0 remíz - 8 prehier, pri skóre 20:29. „Napriek všetkým problémom sme mohli získať o sedem-osem bodov viac a to vôbec nepreháňam,“ vyhlásil dnes už bývalý kouč OŠK.

I. Dittrych, ktorý mužstvo prevzal po štarte sezóny 2021/2022, sa definitívne rozhodol v likavskom klube skončiť a už si našiel aj novú futbalovú adrese, keď sa sťahuje o súťaž nižšie, do Černovej. „Keby sa v Likavke normálne trénovalo, o rozlúčke by som ani neuvažoval. Našiel som tu strašne prajných ľudí. Hráči sa viac – menej stretávali akurát v nedeľu na majstrákoch. Keď vám na tréning prídu štyri-piati, čo môžeme nacvičiť. Aj za našou slabou koncovkou bola tréningová bieda,“ dodal Ivan Dittrych.

Ako nás informovala predsedníčka tamojšej „koženej“ Danka Bubniaková, zatiaľ mužstvo nemá nového trénera.

Najviac gólov: R. Šimo 7, Volf 5, M. Pindura 4, Puška 3.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia