Jesenná časť v regionálnych futbalových súťažiach - VII. liga

Jesenná časť v regionálnych futbalových súťažiach - VII. liga

RedakciaŠport26.12.2022

V siedmej lige futbalisti OŠK Lisková zimujú na 5. mieste s 21 – bodovým nástrelom (6 víťazstiev – 3 remízy – 4 prehry), pri tesne pasívnom skóre 31:32, pod ktoré sa zvlášť podpísali dva výsledkové „výbuchy“ – v Ludrovej (0:6) a v Ľubeli (2:6).

Lisková odštartovala sezónu domácou remízou s aktuálnym jesenným majstrom Liptova s Palúdzkou (1:1). Hneď na to, prišiel už spomínaný výprask v Ludrovej. V ďalších štyroch kolách mužstvo potiahlo peknú minišnúru s jedenástimi bodmi (tri výhry a jeden „egál“). Po tom, čo chlapci takto pohladili dušu svojich priaznivcov, zase nastalo sklamanie. Štyri zápasy sa čakalo na ďalší plný bodový zásah, čiže do 10. kola (Lisková – Iľanovo 4:3). Za herný prejav i šance by si OŠK zaslúžil azda i viac „bodíkov“, lenže futbal sa hrá na góly. Vonku Liskovci dva duely vyhrali, no ďalší bodový zápis už nepridali. Na vlastnom ihrisku sa dostali na pätnásť bodov, no klub mrzia hlavne remízy s Važcom (3:3) a s Liptovskými Sliačmi (2:2). Zverenci trénera Rudolfa Groma strácajú dva body na štvrtý Važec a šesť na tímy, ktoré po „polčase“ zaujali druhú a tretiu priečku – Ludrovú a Ľubeľu. Čiže žiadne priepastné rozdiely.

Rudolf Grom, tréner Liskovej: „Z jesennej časti mám zmiešané pocity. Keďže na jar sa mužstvo celkom sľubne rozbehlo, myslel som, že hráči už pochopili, čo od nich chcem. Predovšetkým aby hrali jednoducho, na dva-tri dotyky s loptou a zbytočne nevymýšľali. Žiaľ, nebolo to tak. Zase ma nechápali a nerobili to, čo od nich vyžadujem. Netajím, očakával som oveľa lepšiu jeseň, žiaľ my sme stagnovali. Keby si chalani dali, povedať, určite by sme boli v tabuľke vyššie. Väčšina zápasov bola takých, že my sme hrali, avšak chýbali góly. Len mimochodom, s koncovkou sa chlapci boria aj na tréningoch. O tom, či sa posilníme, zatiaľ nechcem hovoriť. Môžem len prezradiť, že s niektorými hráčmi sa rozpráva.“

Najviac gólov: P. Kubala 8, J. Lauko 6, M. Makovický 6.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia