Jesenná časť v regionálnych futbalových súťažiach - VII. liga

Jesenná časť v regionálnych futbalových súťažiach - VII. liga

RedakciaŠport25.12.2022

V najvyššej liptovskej futbalovej súťaži je „polčasovým“ lídrom FC 34 Palúdzka. Druhá priečka patrí OŠK Ludrová len s dvojbodovým odstupom, s bilanciou 8 víťazstiev – 3 remízy – 2 prehry, pri skóre 34:15. Rovnaký 27 bodový súčet má aj tretie Ľubeľa.

Ludrovci sezónu odpálili kanonádou, najprv doma zdolali Dúbravu 5:2 a vzápätí Liskovú 6:0. A nezostalo len pri vydarenom štarte. Mužstvo trénera Martina Chmelu celkove potiahlo sériu desiatich stretnutí bez prehry a takmer celú jeseň za zvrchu pozeralo na ostatné mužstvá 14 – členného pelotónu. Chalani ale nevydržali v takomto kurze až do zimnej prestávky. V posledných štyroch kolách vykopali iba dva body, po remízach s Hrboltovou (0:0) a s Liptovskou Lúžnou (3:3), pričom do tabuľky si pripísali i prvé prehry - v Liptovskom Jáne (1:3) a v Palúdzke (0:1). Napokon však prvú polovicu sezónu zatvorili cenným víťazstvom v odloženom dueli 8. kola v Ľubeli (1:0). Z ihrísk súperov (zo siedmich zápasov) si OŠK priviezol trinásť bodov, pričom na vlastnom ihrisku, kde odohral šesť „majstrákov“ získal len o bod viac. Aj vzhľadom na postavenie v tabuľke a dosahované výsledky, sú v klube trochu smutní z pomerne slabých návštev. Pred odvetnou časťou Ludrová zostáva vo vážnej hre o postup do šiestej ligy.

Pavol Kmeť, tajomník OŠK: „Počas šnúry neporaziteľnosti chalani niektoré zápasy až v koncovkách strhli na svoju stranu, čo len posilňovalo ich sebavedomie. Koniec jesene si neviem veľmi vysvetliť. Prestalo sa dariť, a tak zavládla aj nervozita. Zvlášť ma mrzí prehra v Liptovskom Jáne a domáca remíza s Liptovskou Lúžnou. To sú tímy, ktoré musíme porážať, ak chceme pomýšľať na prvenstvo v súťaži. Čo sa týka jari, je to v prvom rade na hráčoch, ako budú v zime trénovať a či všetko urobia pre úspech. Futbalovo máme solídny a vyvážaný tím. So srdciarmi i futbalovými ťahúňmi.“

Najviac gólov: Lazík 10, Droppa 7, Záchej 4.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia