Jesenná časť v regionálnych futbalových súťažiach - VIII. liga

Jesenná časť v regionálnych futbalových súťažiach - VIII. liga

RedakciaŠport3.1.2023

Futbalisti TJ Poľana Hubová sa po sezóne 2021/2022 porúčali z najvyššej liptovskej súťaže. V ôsmej lige po jesennej časti mužstvu patrí 5. miesto s 21 bodmi (7 víťazstiev – 0 remíz – 6 prehier), pri skóre 23:35.

Hubová súťaž otvorila dvomi prehrami vonku – v Partizánskej Ľupči (0:3) a v Liptovskom Trnovci (0:1). Ihriská súperov však, až na jednu výnimku, boli i naďalej pre kolektív trénera Jakuba Šalenu zakliate. Hráči TJ Poľana sa akurát z Liptovskej Ondrašovej (3:0), vracali domov s bodovým ziskom. Na druhej strane v „Gombáši“ platilo „môj dom, môj hrad“. Chalani zo šiestich zápasov vykopali plný počet bodov, keď ani raz nezakopli. U jesenného lídra, v Hybiach, reprezentant Ružomberského okresu utŕžil poriadne pálivú facku – 0:7. Tiež vysoko prehral na ihrisku tretieho Prosieka – 0:4.

Jakub Šalena, tréner Hubovej: „Domáce zápasy chlapcom vyšli na jednotku, žiaľ vonku sa nám vôbec nedarilo. Pod posledné štyri kolá, začalo to v Hybiach, sa výrazne podpísala aj naša absencia medzi žrďami. Brankár Anton Chrenko si zlomil ruku a tak musel chytať hráč z poľa Peter Pikla. Tiež škoda úvodu sezóny. Prvé dve stretnutia sa mali jednoznačne vyhrať. V Partizánskej Ľupči, kde bolo ihrisko v katastrofálnom stave, domáci tri razy vystrelili, kým my okolo tridsaťkrát. V Liptovskom Trnovci súper už v prvej minúte išiel do vedenia a potom celý zápas len bránil. Na jar súperi z vrchu pricestujú do Hubovej, od čoho si dosť sľubujeme. V odvetnej časti sa chceme posunúť, čo najvyššie. Hybe vyčnievajú, ale na ostatné tímy si trúfame. Hráčov máme dosť, len škoda, že sa stretávajú zväčša iba v nedeľu a skoro na každý zápas mužstvo vybehlo v inej zostave. Zrealizovali sme tiež jeden príchod, a to Michala Meška.

Najviac gólov: O. Olos a Durdiak po 6, Surový 4.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia