Jesenná šťuka Fortuna ligy privíta Zlaté Moravce

Jesenná šťuka Fortuna ligy privíta Zlaté Moravce

RedakciaŠport10.12.2021

Zajtra v 18. kole Fortuna ligy ružomberskí futbalisti hostia FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble. Stretnutie sa začína o 15. hod.

ViOn - u síce v tabuľke patrí až desiata priečka so štrnástimi bodmi, no má za sebou veľmi slušný úsek, keď v predchádzajúcich štyroch kolách dvakrát vyhral (v Senici 2:1, v Žiari nad Hronom s Pohroním 2:0), raz remizoval (s Trnavou 0:0) a naprázdno vyšiel akurát naposledy v Bratislave so Slovanom (1:2).

Zlaté Moravce od zápasu v Senici potvrdzujú stúpajúcu formu. Posledné stretnutia odohrali veľmi dobre a musíme si dať na nich pozor. Videl som ich v uplynulom kole so Slovanom. Na Tehelnom poli boli nebezpeční i takticky na výške. Určite ani k nám neprídu odovzdaní,“ rozhovoril sa kouč momentálne v tabuľke tretieho 33 – bodového Ružomberka Peter Struhár.

Nie je to prvý zápas v sezóne, v ktorom status favorita patrí ružomberským futbalistom. „Svojimi výkonmi a výsledkami sa mužstvo dostalo do takejto role,“ pritakal Struhár. „Nemôžeme ale zabudnúť na prvé vzájomné stretnutie v Zlatých Moravciach, keď sa ešte v 71. min. 2:0 viedlo, no vlastnými individuálnymi chybami sme súpera postavili na nohy a získal bod.“

Aká zostava zajtra vybehne na vyhrievaný domáci trávnik, kouč MFK nechcel prezradiť. „Už som to párkrát pred médiami povedal, že niektorí chalani aj poslednými výkonmi, či prácou na tréningu mi dosť zamotali hlavu. Takže uvidíme, akú jedenástku postavím. Dosť napovie aj zdravotný stav,“ uviedol Suja.

Po troch víťazstvách 3:0 (s Trenčínom, v Trnave a v Michalovciach) sa ružomberská kabína nachádza na maximálnej pozitivite. „Od nás každý čaká len víťazstvo, s tým nemožno nesúhlasiť, no predpokladám náročný zápas,“ vyhlásil Lukáš Fabiš, ktorý pred týždňom na Zemplíne si do štatistík pripísal dve cenné čiarky – jednu gólovú a druhú za asistenciu. „Zlaté Moravce vždy dokážu byť nebezpečným súperom. Navyše teraz sa im, podobne ako nám, darí. Mladý tréner Ľuboš Benkovský kladie dôraz na taktiku, šikovné presúvanie sa na ihrisku i dobré bránenie. Mužstvo býva vzadu kompaktné, dobre to vie zatvoriť, takže treba nájsť správny kľúč, aby sme súpera otvorili a potvrdili aktuálnu formu,“ doložil pravý ružomberský bek.

Doterajšia bilancia súperov v najvyššej súťaži z pohľadu MFK: 12 výhier, 8 remíz, 13 prehier, skóre 48:45.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia