Juniorky MBK na košickej palubovke

Juniorky MBK na košickej palubovke

Ján SvrčekŠport6.6.2024

V Košiciach od zajtra do nedele (7. – 9. júna) bude prebiehať záverečný turnaj Final Four majstrovstiev Slovenska junioriek (U 19) za účasti Slovana Bratislava, MBK Stará Turá, Young Angels Košice a MBK Ružomberok.

Ružomberská „devätnástka“ v základnej časti spoločnej I. ligy žien, mladých žien (U 23) a junioriek (U 19) obsadila tretiu priečku so ziskom 36 bodov, za Young Angels Košice U 19 (38 bodov) a Dubčekom Bratislava (36). V semifinále Liptáčky doma zdolali BK Dubček 64:62, no vonku prehrali 58:72. Potom v stretnutí o 3. miesto dvakrát nestačili na ŠKP Banská Bystrica (vonku – 63:74, doma – 61:77).

Po mesiaci sa vraciame do zápasovej praxe. Aktuálny systém vôbec nepovažujem za vyhovujúci. Jednoznačne je zlý. Majstrovstvá republiky by vždy mali byť dva týždne po skončení bežnej súťaže,“ rozhovoril sa tréner mladej Ruže Michal Porubčan. Všetko sme museli riešiť len tréningovým procesom. Bola snaha odohrať prípravný zápas proti ŠKP Banská Bystrica U 23, lenže tam toto družstvo už rozpustili.“

So zreteľom na tabuľku spoločnej ligovej súťaže, by najväčšími favoritkami na titul mali byť domáce „anjelky“. „Áno, podľa dlhodobej súťaže je to tak. Očakávam však dosť otvorený turnaj. Hrá sa systémom každý s každým a najdôležitejšie bude, kto ako sa na tento víkend pripravil. V porovnaní s doterajšou časťou sezóny, silnejšia sa určite črtá Stará Turá, ktorá doplnilai káder o niektoré hráčky, na čele s Natašou Taušovou z Piešťan,“ doložil M. Porubčan, ktorý vo svojom tíme má štyri extraligistky – Máriu Štefančovú, Štefániu Michaličkovú, Danicu Ďuratnú a Ninu Oravcovú.

Program ružomberského družstva – 7. júna o 16:00 hod.: MBK – Slovan Bratislava, 8. júna o 18:30 hod.: Young Angels Košice – MBK, 9. júna o 10:00 hod.: MBK – MBK Stará Turá.

Foto: autor, facebook Slávia Banská Bystrica

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia