Juniorky o finále spoločnej súťaže

Juniorky o finále spoločnej súťaže

Ján SvrčekŠport3.5.2024

Prvá liga žien, mladých žien (U 23) a junioriek (U 19) v basketbale sa dostala do záverečnej fázy.

Po tabuľkovej časti súťaže prvá priečka patrila Young Angels Košice U 19 (38 bodov), druhá BK Dubček Bratislava (36), tretia MBK Ružomberok U 19 (36) a štvrtá Slávii ŠKP Banská Bystrica U 23 (33).

Uplynulý víkend boli na programe štvrťfinálové zápasy. Ružomberské juniorky najprv prehrali so svojimi rovesníčkami zo Starej Turej vonku 80:81 a keďže v Koniarni uspeli 79:55, zabezpečili si postup medzi štyri najlepšie tímy.

Tento víkend sú na programe semifinálové stretnutia. Ruža zajtra (4. mája) o 17:00 hod. vo svojej hale nastúpi proti BK Dubček a na druhý deň (5. mája) je v Bratislave o 14:00 hod. odveta. Dubček sa opiera o skúsené, hlavne o bývalé, aj extraligové hráčky, niektoré dokonca hrali v ženskej reprezentácii. Samozrejme, šanca na finále žije. Uvidíme, ako to vypáli,“ uviedol tréner ružomberských junioriek Michal Porubčan.

MBK však ešte čaká aj záverečný turnaj majstrovstiev Slovenska Final Four v rámci juniorskej kategórie. „Uskutoční sa 7. – 9. júna v Košiciach,“ informoval nás M. Porubčan, na ktorého všetky tréningy v súčasnosti chodia aj hráčky z extraligového kádra Mária Štefančová, Štefánia Michaličková, Danica Ďuratná a Nina Oravcová. „Konečne tréningové jednotky môžu nejako vyzerať. Je rozdiel mať na nich päť, alebo deväť hráčok,“ dodal Michal Porubčan.

Foto: MBK Ružomberok

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia