K. Domonkos by mal mať najhoršie obdobie už za sebou

K. Domonkos by mal mať najhoršie obdobie už za sebou

RedakciaŠport1.2.2023

Dnes, po dlhom čase, som už normálne s mužstvom trénoval, hoci v akejsi roly žolíka. Všetko som robil so spoluhráčmi, no zatiaľ bez dostupovania a súbojov,“ pochválil sa stredopoliar MFK Ružomberok Kristóf Domonkos. „S chalanmi som od pondelka, ale prvé dva dni, keď oni hrali, mojou náplňou bolo individuálne pracovať na kondičke a odbehnúť nejaké kilometre.“

Domonkos, ktorý pod Čebrať prišiel v januári 2022 z druholigového Komárna, si v jarnej časti uplynulého fortunaligového ročníka pripísal dvanásť štartov v našej najvyššej futbalovej súťaži, pričom zaujal aj svojou kopacou technikou, no v aktuálnej sezóne odohral len dvadsať sedem minút (17. júla 2022) v Skalici. O štyri dni na to v domácom stretnutí Konferenčnej ligy s Rigou mu rupla kostička v priehlavku a nevyhnutný bol operačný zákrok. Nič však nenasvedčovalo, že príde taká dlhá výluka. Naopak, Kristóf návrat na ihrisko spájal už s koncom septembra 2022.

Sám neviem, čo sa stalo, no zranenie sa mi obnovilo. Bol to veľký šok. Myslel som si, že je všetko v poriadku, bol som plný očakávania, lenže posledná kontrola úplne schladila môj optimizmus. Musel som podstúpiť ďalšiu operáciu,“ vysvetľoval 24 – ročný futbalista.

Rodák z Galanty verí, že už všetky zdravotné peripetie má za sebou. „Je to nádherný pocit zase byť s celým tímom na ihrisku. Hneď človekovi hlavou prechádzajú len pozitívne myšlienky. Samozrejme, ešte nemôžem byť stopercentne pripravený. Treba popracovať na svalovej hmote i fyzičke. No, chcem dať do toho všetko, aby v čo najkratšej dobe prišiel návrat aj do zápasového kolotoča,“ dodal odhodlane Kristóf Domonkos.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia