K masérovi Vojtechovi Zámockému si chodí poležať

K masérovi Vojtechovi Zámockému si chodí poležať

RedakciaŠport11.10.2020

Marek Zsigmund predchádzajúcu sobotu patril k tým hráčom, čo zo zdravotných dôvodov v stretnutí proti ViOn – u Zlaté Moravce (2:1), neboli k dispozícii trénerovi ružomberskej futbalovej družiny Jánovi Hasprovi.

Odchovanec dolnoliptovského klubu chýbal v uplynulej sezóne pri jej reštarte, po pauze, ktorú si vynútila pandémia, kvôli predchádzajúcej operácii pruhu. Na ihrisko sa vrátil v 5. kole nadstavby (11. júla) proti DAC Dunajská Streda (0:1). V aktuálnom fortunaligovom ročníku odkrútil osem kôl, keď šesťkrát nastúpil v základnej zostave. Ani tento týždeň sa Zsigmund do spoločného tréningového procesu nezapájal.

Každý deň som bol na štadióne, no zväčša som iba ležal pri masérovi, pán tréner Haspra si už robil srandu, či zase som si prišiel pospinkať,“ rozhovoril sa 23 – ročný stredopoliar Ruže.

Marek pred súbojom so Zlatými Moravcami odtiahol 78 minút na bratislavskom Tehelnom poli proti Slovanu (0:5), no ani vtedy sa necítil fit. „Už pred týmto zápasom ma trápilo predkolenie na pravej nohe. No potom sa to oveľa zhoršilo. Netajím, mal som ešte nutkanie skúsiť to aj proti ViOn – u, ale dobre, že som neriskoval. Mohol som nohu nebezpečne preťažiť. Následne ´sono´, potvrdilo, že ide o dve svalové trhlinky.“

Zsigmund je zatiaľ nielen zápasovo, ale aj tréningovo vyuatovaný. „Čo sa týka pohybových aktivít, tak akurát poklusávam, aby som aspoň trochu telo prehrial. Nič iné ani nemôžem robiť. Nosné sú teraz rôzne procedúry, ako napríklad ´elektrika´, aby sa predkolenie dalo dokopy.“

Mladý futbalista zo svojej výluky nerobí tragédiu. „Aj takéto veci k futbalu patria. Našťastie, nie je to nič vážne. Keď sa bude dať, znovu sa vrátim do bežného futbalového kolotoča, najprv však sval musí byť znovu stopercentný. Je pravda, že v poslednom čase som mal nejaké pauzy zo zdravotných dôvodov, no verím, že podobné peripetie som si už na dlhší čas vyčerpal,“ uzavrel Marek Zsigmund, jeden z objavov prvoligového ročníka 2019/2020.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia