K trénerovi J. Sujovi s pozitívnym testom pribudla aj hráčka

K trénerovi J. Sujovi s pozitívnym testom pribudla aj hráčka

RedakciaŠport27.10.2020

V piatok, pred extraligovým duelom proti Young Angels Košice antigénovým testom na COVID-19 neprešiel tréner ružomberských basketbalistiek Juraj Suja, ktorý je momentálne v domácej ružomberskej karanténe. Všetky hráčky i ostatné testované osoby z klubu mali negatívny výsledok. Zvedaví sme boli, či sa situácia v tomto smere nezmenila.

Dnes sme opäť boli všetci pretestovaní a jedna hráčka bola pozitívna. Tá sa s dievčatami naposledy stretla v sobotu, v nedeľu bolo voľno a včera, keďže dostala nádchu, s družstvom netrénovala,“ informoval nás výkonný riaditeľ MBK Ružomberok Radoslav Popelka.

Liptáčky, podľa vyžrebovania, majú v sobotu odohrať stretnutie 6. kola domácej najvyššej súťaže s UMB Banská Bystrica na súperovej palubovke. „Zatiaľ tento zápas nie je z našej strany ohrozený, no uvidíme čo bude v piatok, keď nás znovu čaká testovanie. Ak by bola infikovaná aj ďalšia hráčka, už by nastal problém,“ pripojil Popelka.

Ruža od včerajška pokračuje v tréningovom procese pod vedením Michala Porubčana, asistenta Suju. Pre zranenie kolena, ešte z minulého utorka, stojí Eva Škvareková, ktorú zajtra večer čaká vyšetrenie magnetickou rezonanciou.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia